Arabia Saudyjska - Chińska Republika Ludowa 3-2 (2-0). 4. kolejka el. MŚ - Azja

W meczu 4. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 12 października, jedenastka Arabii Saudyjskiej wygrała z ChRL 3-2 (2-0). Mecz na King Abdullah Sports City w Dżuddzie obejrzało 54 124 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-10-12 19:00 | Stadion: King Abdullah Sports City | Widzów: 54124 | Arbiter: Ilgiz Tantashev
Wu Xi 87'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to reprezentanty Arabii Saudyjskiej otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Sami Al-Najei.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arabii Saudyjskiej w 38. minucie spotkania, gdy Sami Al-Najei strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sultan Al-Ghannam.

Drugą połowę drużyna ChRL rozpoczęła w zmienionym składzie, za Li Anga, Jin Jingdao weszli Luo Guofu, A Lan.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Luo Guofu. Asystę przy bramce zanotował A Lan.

W 60. minucie Chi Zhongguo został zmieniony przez Zhang Xizhe. W tej samej minucie w jedenastce ChRL doszło do zmiany. Ai Kesen wszedł za Zhang Yuninga. Niestety w 69. minucie meczu Mohammed Al-Owais bramkarz Arabii Saudyjskiej z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Fawaza Al Qarniego - rezerwowego bramkarza reprezentacji.

W tej samej minucie w drużynie Arabii Saudyjskiej doszło do zmiany. Firas Al-Buraikan wszedł za Saleha Al-Shehriego.

Reprezentacja ChRL ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Arabii Saudyjskiej, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Firas Al-Buraikan. Przy zdobyciu bramki pomagał Mohammed Kanoo.

W 76. minucie Saud Hamid został zmieniony przez Alego Al-Bulaihiego, a za Samiego Al-Najeiego wszedł na boisko Abdulrahman Al Obod, co miało wzmocnić drużynę Arabii Saudyjskiej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zhang Linpenga na Gao Zhunyiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Wu Xi.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Arabii Saudyjskiej doszło do zmiany. Ali Al-Hassan wszedł za Abdulelaha Al-Malkiego. Reprezentacji ChRL zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Arabii Saudyjskiej.

Al-Shehri
69′ Mohammed Al-Owais
Guangtai Jiang
76′ Saud Abdullah Abdul Hamid
Jingdao Jin46′
Mohammed Ibrahim Kanoo
Linpeng Zhang80′
Fahad Mosaed Al Muwallad Al-Harbi
Shenchao Wang
 15′, 38′ 76′ Sami Khalil Al-Najei
Xi Wu  87′
90′ Abdulelah Saad Hameed Al-Malki
Zhongguo Chi60′
Salman Mohammed Al-Faraj
Lei Wu
69′ Saleh Khalid Al-Shehri
Yuning Zhang60′
69′ Fawaz Balqassem Al Qarni
Dianzuo Liu
Zaid Majed Al-Bawardi
Dalei Wang
Mohammed Abdoh Al-Khabrani
Zhunyi Gao80′
76′ Ali Hadi Al-Bulaihi
Dabao Yu
Hussain Saleh Qasim Salem
Binbin Liu
Nasser Eissa Al-Dawsari
Qiuming Wang
90′ Ali Sadiq Al-Hassan
Xin Xu
Abdulrahman Abdullah Ghareeb
Xizhe Zhang60′
Ayman Yahya Salem
Alan Douglas Borges de Carvalho46′
76′ Abdulrahman Al Obod
Elkeson de Oliveira Cardoso60′
Mohammed Marzouq Al-Kuwaykibi Al-Ruwaili
Aloisio dos Santos Gonçalves46′  46′
69′  72′ Firas Tariq Nasser Al-Buraikan