Afganistan - Oman 1-2 (1-1). 8. kolejka el. MŚ - Azja

W spotkaniu 8. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 11 czerwca, drużyna Afganistanu przegrała z Omanem 1-2 (1-1). Mecz na Jassim Bin Hamad Stadium (Al-Sadd Stadium) w adzie-Dōże obejrzało 183 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 19:10 | Stadion: Jassim Bin Hamad Stadium (Al-Sadd Stadium) | Widzów: 183 | Arbiter: Ning Ma
Afganistan
Oman
1
2
Omid Popalzay 23'
Abdullah Fawaz 14',51'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Abdullah Fawaz z Omanu.

W pierwszych minutach meczu reprezentanty Omanu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Abdullah Fawaz.

Piłkarze Afganistanu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 23. minucie Omid Popalzay wyrównał wynik meczu.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Farshada Noora z Afganistanu, a w 40. minucie Hariba Al Saadiego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Omanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Abdula Al Muqbalego wszedł Khalid Al Hajri.

Trzeba było trochę poczekać, aby Abdullah Fawaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Omanu, strzelając kolejnego gola w 51. minucie meczu. W 67. minucie za Abdula Gheilaniego wszedł Amjad Al Harthi.

W tej samej minucie w reprezentacji Omanu doszło do zmiany. Yazed Al-Maashani wszedł za Abdullaha Fawaza. Po chwili trener Afganistanu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Omrana Haydary'ego. Na boisko wszedł Adam Najem, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Niedługo później trener Omanu postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Salaha Al-Yahyaeiego wszedł Khalid Al-Braiki, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Omanu utrzymać prowadzenie.

Trzy minuty później w drużynie Omanu doszło do zmiany. Mohammed Al Ghafri wszedł za Muhsena Al Ghassaniego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Juma Marhoon Juma Al Habsi
76′ Omran Haydary
Harib Jamil Zaid Al Saadi40′
37′ 78′ Farshad Noor
Salaah Said Salim Al-Yahyaei90′
 23′ 89′ Omid Popalzay
Mohammed Al Ghafri90′
78′ Norlla Amiri
Amjad Al Harthi67′
89′ Zubayr Amiri
Ahmed Khalifa Said Al Kaabi
Fardin Hakimi
Mohsin Jouhar Bilal Al Khaldi
Qamaruddin Maziar Kouhyar
Yaseen Khalil Abdallah Al Sheyadi
76′ Adam Najem