6. kolejka el. MŚ - Azja: Wietnam - Tajlandia 0-0

19 listopada na Sân vận động quốc gia Mỹ Đình (My Dinh National Stadium) w Hanoi odbył się mecz 6. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Wietnamu i Tajlandii. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 40 000 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 14:00 | Stadion: Sân vận động quốc gia Mỹ Đình (My Dinh National Stadium) | Widzów: 40000 | Arbiter: Ahmed Al Kaf
Wietnam
Tajlandia
0
0

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się szósta i 13. drużyna el. MŚ-u - Azja.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Tajlandii wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka Tajlandii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Wietnamu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartkę obejrzał Teerasil Dangda z Tajlandii. W 56. minucie w reprezentacji Wietnamu doszło do zmiany. Nguyễn Phong Hồng Duy wszedł za Nguyễn Văn Toàna.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wietnam: Nguyễn Trọng Hoàngowi w 60. i Nguyễn Tiến Linhowi w 66. minucie. W 72. minucie Đỗ Hùng Dũng został zmieniony przez Nguyễn Công Phượnga. W 84. minucie w drużynie Wietnamu doszło do zmiany. Nguyễn Anh Đức wszedł za Nguyễn Tiến Linha.

Chwilę później trener Tajlandii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Eakkanita Punyę. Na boisko wszedł Siwakorn Tiatrakul, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W samej końcówce spotkania kartką został ukarany Nguyễn Anh Đức, reprezentant Wietnamu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Tajlandii doszło do zmiany. Bordin Phala wszedł za Supachoka Saracharta.

Tanaboon Kesarat
72′ Hùng Dũng Đỗ
Eakkanit Punya86′
Quang Hải Nguyễn
Supachok Sarachat90′
60′ Trọng Hoàng Nguyễn
Chanathip Songkrasin
Tuấn Anh Nguyễn
Phitiwat Sukjitthammakul
66′ 84′ Tiến Linh Nguyễn
Sarach Yooyen
56′ Văn Toàn Nguyễn
Elias Dolah
56′ Hồng Duy Nguyễn Phong
Siwakorn Tiatrakul86′
84′ 89′ Anh Đức Nguyễn
Supachai Chaided
72′ Công Phượng Nguyễn
Suphanat Mueanta

Wyjątkowa nieporadność napastników Wietnamu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Przewaga drużyny Tajlandii w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi reprezentacji nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Wietnamu, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka Wietnamu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.