Reklama

Reklama

6. kolejka el. MŚ - Azja: Uzbekistan - Palestyna 2-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 19 listopada, reprezentacja Uzbekistanu wygrała z Palestyną 2-0 (1-0). Mecz na Paxtakor Markaziy Stadion w Taszkencie obejrzało 19 143 widzów.

W  pojedynku 6. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 19 listopada, reprezentacja Uzbekistanu wygrała  z Palestyną  2-0 (1-0). Mecz na Paxtakor Markaziy Stadion w Taszkencie obejrzało 19 143 widzów.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Uzbekistanu wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Eldor Shomurodov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Uzbekistanu, strzelając gola w 18. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Abdallatifowi Al Bahdariemu z zespołu gości. Była to 33. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Uzbekistanu.

Reklama

W 56. minucie Mohammed Bassim zastąpił Mohammeda Yameena.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Uzbekistanu, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie Eldor Shomurodov po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Niedługo później trener Uzbekistanu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jaloliddina Masharipova. Na boisko wszedł Jamshid Iskanderov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Reprezentacja Uzbekistanu była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Palestyny przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL