6. kolejka el. MŚ - Azja: Uzbekistan - Palestyna 2-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 19 listopada, reprezentacja Uzbekistanu wygrała z Palestyną 2-0 (1-0). Mecz na Paxtakor Markaziy Stadion w Taszkencie obejrzało 19 143 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 13:00 | Stadion: Paxtakor Markaziy Stadion | Widzów: 19143 | Arbiter: N. Shukralla
Uzbekistan
Palestyna
2
0
E. Shomurodov 18',58'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Uzbekistanu wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Eldor Shomurodov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Uzbekistanu, strzelając gola w 18. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Abdallatifowi Al Bahdariemu z zespołu gości. Była to 33. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Uzbekistanu.

W 56. minucie Mohammed Bassim zastąpił Mohammeda Yameena.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Uzbekistanu, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie Eldor Shomurodov po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Niedługo później trener Uzbekistanu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jaloliddina Masharipova. Na boisko wszedł Jamshid Iskanderov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Islam Batran
86′ Dostonbek Khamdamov
Muhamad Darwish
Sanjar Kodirkulov
Yasir Armando Pinto Islame74′
74′ Jaloliddin Masharipov
Mohammed Rashid Bassim56′
 18′, 58′ 78′ Eldor Shomurodov
Ahmed Qatmish
74′ Jamshid Iskanderov
Oday Kharoub
86′ Sardor Sabirkhodjaev
Sameh Maraaba
78′ Temurkhuja Abdukholikov
Khaled Jamal Salem
Igor Sergeev
Mahmoud Wadi74′

Reprezentacja Uzbekistanu była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Palestyny przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.