6. kolejka el. MŚ - Azja: Syria - Filipiny 1-0 (1-0)

19 listopada na Maktoum Bin Rashid al Maktoum Stadium (Al-Shabab Stadium) w Dubaju odbyło się starcie 6. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Syrii i Filipin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Syrii 1-0. Na stadionie stawiło się 2 445 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 15:00 | Stadion: Maktoum Bin Rashid al Maktoum Stadium (Al-Shabab Stadium) | Widzów: 2445 | Arbiter: A. Rowan
Syria
Filipiny
1
0
Ward Salama 23'

Reprezentacja Syrii bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Syrii wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie arbiter pokazał kartkę Álvarowi Silvie, piłkarzowi Filipin.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Syrii w 23. minucie spotkania, gdy Ward Salama strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Syrii.

W 58. minucie Ángel Guirado zastąpił Marka Hartmanna. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Omarowi Al Midaniemu z Syrii. Była to 60. minuta meczu.

Trener Filipin postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Curta Pereza i na pole gry wprowadził napastnika Mike Gelitę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacje wciąż miały problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Carlos Alberto Olaivar Martínez de Murga89′
60′ Omar Al Midani
Martin Markus Pineda Steuble
Ahmad Al Salih
Álvaro Peralta Silva Linares1′
75′ Mohammad Al Marmour
Curt Jordan Perez Dizon67′
Mahmoud Al Mawas
Iain Ramsay
83′ Kamel Hameesheh
John-Patrick Strauß
 23′ Ward Salama
Ángel Guirado Aldeguer58′
Omar Jehad Al Somah
Patrick Gerry-Anthony Alcala Reichelt
70′ Osama Omari
Daisuke Caumanday Sato
83′ Mazen Al Issa
Elias Edison Suerti Mordal
75′ Nasouh Al Nakdali
Mike Rigoberto Gelito Ott67′
Khaled Kerdagli
Luke Zantua Woodland89′
70′ Omar Maher Khribin
Yrik Galantes
Mardik Mardikian
Mark Andrew Hartmann58′

José Elmer Porteria

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyny będą miały czteromiesięczną przerwę w rozgrywkach. Dopiero 26 marca jedenastka Filipin rozegra kolejny mecz w Bacolodzie City. Jej przeciwnikiem będzie Guam.