6. kolejka el. MŚ - Azja: Oman - Indie 1-0 (1-0)

W starciu 6. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 19 listopada, jedenastka Omanu zwyciężyła z Indiami 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Sultan Qaboos Sport Complex w Masqaṭ.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 16:00 | Stadion: Sultan Qaboos Sport Complex | Widzów: 24250 | Arbiter: G. Robesh
Oman
Indie
1
0
Muhsen Al Ghassani 33'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Reprezentacja Indii przebywa na dole tabeli zajmując 29. miejsce, za to drużyna Omanu zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Reprezentacja Omanu wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Indie: Adilowi Khanowi w 24. i Pronayowi Halderowi w 25. minucie.

W 28. minucie Pronay Halder zastąpił Vinit Rai Chamlinga.

Jedyną bramkę meczu zdobył Muhsen Al Ghassani dla drużyny Omanu. Bramka padła w tej samej minucie. W 37. minucie w reprezentacji Indii doszło do zmiany. Anas Edathodika wszedł za Adila Khana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Omanu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Harib Al Saadi z drużyny gospodarzy. Była to 66. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Brandon Fernandes
62′ Mohammed Al Ghafri
Pronay Halder25′ 28′
Amran Said Juma Kharbash Al Hidi
Adil Khan24′ 37′
78′ Mohsin Jouhar Bilal Al Khaldi
Sunil Chhetri
Ahmed Mubarak Obaid Al Mahajiri
Farukh Choudhary
Rabia Said Al Alawi Al Mandhar
Ashique Kuruniyan
66′ Harib Jamil Zaid Al Saadi
Manvir Singh
 33′ 88′ Muhsen Saleh Abdullah Ali Al Ghassani
Sarthak Golui69′
78′ Zahir Sulaiman Abdullah Al Aghbari
Pritam Kotal
Ahmed Khalifa Said Al Kaabi
Lallianzuala Chhangte
Yaseen Khalil Abdallah Al Sheyadi
Mandar Rao Desai
62′ Arshad Al Alawi
Seminlen Doungel
88′ Abdul Aziz Humaid Mubarak Al Muqbali
Vinit Rai Chamling28′
Said Salim Al Razaiqi
Sahal Abdul Samad
Essam Al-Subhi
Anirudh Thapa

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a reprezentantom Indii przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.