Reklama

Reklama

6. kolejka el. MŚ - Azja: Nepal - Kuwejt 0-1 (0-1)

19 listopada na Changlimithang National Stadium w Thimphu odbyło się starcie 6. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Nepalu i Kuwejtu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kuwejtu 1-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

19 listopada  na Changlimithang National Stadium w Thimphu odbyło się starcie  6. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Nepalu  i Kuwejtu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kuwejtu 1-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Nepalu przebywa na dole tabeli zajmując 33. miejsce, za to reprezentacja Kuwejtu zajmując 11. pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Kuwejtu wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut reprezentacja Kuwejtu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Nepalu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Bader Al Mutawa dla reprezentacji Kuwejtu. Bramka padła w tej samej minucie.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kuwejtu.

W 59. minucie kartkę dostał Fahad Al Rashidi, reprezentant Kuwejtu. W 66. minucie Faisal Al Harbi zastąpił Ahmada Zankiego.

W 71. minucie kartkę dostał Sujal Shrestha z reprezentacji Nepalu. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Kuwejtu doszło do zmiany. Redha Abujabarah wszedł za Ahmada Al Dhufairiego. Trener Nepalu postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Abhisheka Rijala i na pole gry wprowadził napastnika Bharata Khawasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

Niedługo później trener Kuwejtu postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Mubaraka Al Faneniego wszedł Sultan Al Enezi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kuwejtu utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Kuwejtu była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Reprezentacja Nepalu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL