6. kolejka el. MŚ - Azja: Malediwy - Guam 3-1 (2-0)

W spotkaniu 6. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 19 listopada, reprezentacja Malediwów zwyciężyła z Guamem 3-1 (2-0). Mecz na Rasmee Dhandu Stadium w Malym obejrzało 2 612 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 12:00 | Stadion: Rasmee Dhandu Stadium | Widzów: 2612 | Arbiter: Hussein Abo Yehia
J. Matkin 50'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 30. i 39. reprezentacja el. MŚ-u - Azja.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Malediwów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Guam: Jasonowi Cunliffe'owi w 2. i Marcusowi Josephowi w 15. minucie.

Tymczasem to piłkarze Malediwów otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Ali Samooh.

W 29. minucie za Alego Samooha wszedł Haisham Hassan.

W 38. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Guamu Travis Nicklaw.

Drugą połowę reprezentacja Guamu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Torresa wszedł Justin David.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie kontaktową bramkę dla zawodników gości zdobył John Matkin.

Między 60. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Malediwów: Naiz Hassan, Ahmed Rizuwan, na ich miejsce weszli: Hassan Nazeem, Ali Fasir. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Crowleya, Dylana Naputiego zajęli: Kyle Halehale, Aaron Krueger. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Haisham Hassan, reprezentant gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malediwów w 90. minucie spotkania, gdy Ali Ashfaq strzelił trzeciego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Hassan Nazeem z zespołu gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.