6. kolejka el. MŚ - Azja: Jordania - Republika Chińska 5-0 (3-0)

19 listopada na Amman International Stadium w Ammanie odbyło się spotkanie 6. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Jordanii i Tajwanu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Jordanii 5-0. Na stadionie zasiadło 2 260 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 17:00 | Stadion: Amman International Stadium | Widzów: 2260 | Arbiter: Mohammed Abdulla Hassan Mohammed
Hamza Al Dardoor 62'

Jedenastka Tajwanu przed meczem zajmowała 40. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Jordanii wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Jordanii w czwartej minucie spotkania, gdy Baha' Faisal strzelił pierwszego gola.

Reprezentacja Tajwanu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ahmed Al-Ersan.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Salem Al Ajalin.

Na drugą połowę jedenastka Tajwanu wyszła w zmienionym składzie, za Hunga Tzu-Kueiego wszedł Hsieh Po-an. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Chen Wei-chuan z Tajwanu. Była to 61. minuta pojedynku.

Niedługo później Hamza Al Dardoor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jordanii, strzelając kolejnego gola w 62. minucie spotkania. W 67. minucie Amer Shafi' został zastąpiony przez Ahmeda Sattara.

W 68. minucie Chen Jui-chieh został zmieniony przez Chena Chao-ana, co miało wzmocnić drużynę Tajwanu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bahę Faisal na Saeeda Al Murjana.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Baha' Faisal z Jordanii. W 88. minucie Will Donkin został zmieniony przez Ko Yu-tinga, co miało wzmocnić jedenastkę Tajwanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moussę Al Tamari na Yaseena Al Bakhita.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Tajwan
67′ Amer Shafi' Mahmoud Sabbah
Wen-Chieh Pan
 43′ Salem Al Ajalin
Jui-chieh Chen68′
89′ Moussa Al Tamari
Po-liang Chen
 25′ Ahmed Al-Ersan
Will Donkin88′
Khalil Zaid Khalil Baniateyah
Emilio Estevez Tsai
Ahmed Saleh Samir
Tzu-Kuei Hung46′
 62′ Hamza Ali Khaled Al Dardoor
Chih-hao Wen
 4′, 75′ 75′ Baha' Faisal Mohammad Seif
Chun-ching Wu
Abdallah Fayiz Abdallah Al Zoubi
Yu-hung Chiu
67′ Ahmed Abdel Sattar Nawwas
Shin-An Shin
Anas Walid Khaled Bani Yassen
Po-an Hsieh46′
Bara Sami Mousa Marie
Cheng-yi Lin
89′ Yaseen Al Bakhit
Hao-wei Chen
75′ Saeed Mohammad Saeed Hasan Al Murjan