6. kolejka el. MŚ - Azja: Jemen - Singapur 1-2 (0-1)

19 listopada na Sheikh Ali bin Mohammed Al Khalifa Stadium w Muharraq odbył się mecz 6. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Jemenu i Singapuru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Singapuru 2-1. Spotkanie obejrzało 650 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 16:00 | Stadion: Sheikh Ali bin Mohammed Al Khalifa Stadium | Widzów: 650 | Arbiter: M. Tojo
H. Nor 52'

Drużyna Singapuru przed meczem zajmowała 27. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Singapuru otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Ikhsan Fandi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Singapuru.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Singapuru w 52. minucie spotkania, gdy Hafiz Nor zdobył drugą bramkę. W 53. minucie Hazzuwan Halim zastąpił Muhammada bin Mohammada.

W 56. minucie Ahmed Maher został zmieniony przez Essama Al Worafiego, a za Emada Mansoora wszedł na boisko Ali Hafeedh, co miało wzmocnić jedenastkę Jemenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hafiza Nora na Iqrama Rifqiego. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mudira Abdurabu z Jemenu, a w 79. minucie Irfana Fandiego z drużyny przeciwnej.

Mimo że drużyna Jemenu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 85. minucie wynik ustalił Nasser Al-Gahwashi.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w reprezentacji Singapuru doszło do zmiany. Muhammad Hami Syahin Bin Said wszedł za Muhammada bin Hanapiego. Drużynie Jemenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Singapuru.

Muhammad Safuwan bin Baharudin
66′ Mudir Abdurabu Ali Al Radaei
Irfan bin Fandi Ahmad79′
 85′ Nasser Al-Gahwashi
Ikhsan bin Fandi Ahmad  19′
67′ Emad Mansoor Ali Tawfik
Hazzuwan Halim53′
56′ Ahmed Maher
Gabriel Quak Jun Yi
56′ Essam Saleh Ahmed Al Worafi
Iqram Rifqi bin Mohd Yazid75′
Mohammed Gamal Abdullah Salem
Muhammad Hami Syahin Bin Said88′
Aiman Saleh Abdullah Al Hagri
Muhammad Khairul Nizam bin Mohammad Kamal53′
67′ Ali Abdullah Hafeedh
Muhammad Fareez bin Mohd Farhan

Mohamad Sahil bin Suhaimi

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Reprezentacja Jemenu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Singapuru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.