6. kolejka el. MŚ - Azja: Birma - Mongolia 1-0 (1-0)

W starciu 6. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 19 listopada, drużyna Birmy wygrała z Mongolią 1-0 (1-0). Mecz na Mandalar Thiri Stadium w Mandalaj obejrzało 17 468 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-19 11:30 | Stadion: Mandalar Thiri Stadium | Widzów: 17468 | Arbiter: Muhammad Nazmi
Birma
Mongolia
1
0
Hlaing Bo Bo 17'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 32. i 31. reprezentacja el. MŚ-u - Azja.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Mongolii wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku arbiter pokazał kartkę Hlaing Bo Bo z jedenastki Birmy.

Jedynego gola meczu strzelił Hlaing Bo Bo dla reprezentacji Birmy. Bramka padła w tej samej minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Birma: Nyein Chanowi w 35. i Yan Naing Oo w 42. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Birmy.

W 49. minucie kartkę dostał Suan Lam Mang, reprezentant Birmy. Trener Mongolii postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Ser-Od-Yanjiv Gankhuyaga i na pole gry wprowadził napastnika Mijiddorja Oyunbaatara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Davaajava Battura, piłkarza Mongolii. W 65. minucie Myo Ko Tun zastąpił Tina Aunga. W 78. minucie kartkę obejrzał Turbat Daginaa z Mongolii.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Birmy doszło do zmiany. Than Paing wszedł za Maunga Lwina. Chwilę później trener Birmy postanowił wzmocnić linię napadu i w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Aunga Thu. Na boisko wszedł Than Htet Aung, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Narmandakh Artag76′
 17′ 5′ Bo Bo Hlaing
Bilgüün Ganbold
65′ Ko Tun Myo
Ser-Od-Yanjiv Gankhuyag57′
49′ Lam Mang Suan
Tsedenbal Norjmoo
42′ Naing Oo Yan
Khurelbaatar Tsend-Ayush
90′ Thu Aung
Davaajav Battur59′
86′ Maung Lwin Maung
Purevdorj Enkhbileg80′
35′ Chan Nyein
Batbold Baljinnyam76′
65′ Win Aung Tin
Batmunkh Baljinnyam
Naing Soe Win
Tugsbileg Batbold80′
90′ Htet Aung Than
Janserik Maratkhan
86′ Paing Than
Mijiddorj Oyunbaatar57′
Min Tun Zin
Gal-Erdene Soyol-Erdene

Tumur-Ochir Tserendovdon

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty Birmy otrzymały w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.