5. kolejka el. MŚ - Azja: Turkmenistan - Korea Północna 3-1 (1-0)

14 listopada na Köpetdag Stadium w Aszchabad odbyło się starcie 5. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Turkmenistanu i Korei Płn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Turkmenistanu 3-1. Na stadionie stawiło się 26 500 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 12:00 | Stadion: Köpetdag Stadium | Widzów: 26500 | Arbiter: S. Pu-udom
Han Kwang-Song 90'

Jedenastka Korei Płn. bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała 11. pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Korei Płn. wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Arslanmyratowi Amanowowi z Turkmenistanu. Była to 11. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Turkmenistanu w 23. minucie spotkania, gdy Mihail Titow strzelił pierwszego gola. W 42. minucie Mekan Saparov został zmieniony przez Zafara Babajanowa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Turkmenistanu.

W 46. minucie Mihail Titow został zmieniony przez Myrata Ýagşyýewa, co miało wzmocnić reprezentację Turkmenistanu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sim Hyon-Jina na Kim Kum-Chola w 66. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Arslanmyrat Amanow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Turkmenistanu, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie pojedynku. W 76. minucie Lee Yong-Jick został zmieniony przez Song Jong-Hyoka, co miało wzmocnić drużynę Korei Płn.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Altymurada Annadurdiyeva na Serdara Geldiýewa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik na 3-0 podwyższył Wahyt Orazsahedow.

Piłkarze Korei Płn. szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Han Kwang-Song.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Pak Myong-Songowi i Wahytowi Orazsahedowowi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Chol-Bom Kim
42′ Mekan Saparov
Yong-Chol Ri
 73′ 11′ Arslanmyrat Amanow
Hyon-Jin Sim66′
82′ Altymurad Annadurdiyev
Kwang-Song Han  90′
 88′ 90′ Wahyt Orazsahedow
Il-Gwan Jong
 23′ 46′ Mihail Titow
Kum-Chol Kim66′
42′ Zafar Babajanow
Hyon-Il Pak
82′ Serdar Geldiýew
Thae-Hyok Han
46′ Myrat Ýagşyýew
Jin-Song Hong

Arbiter przyznał dwie żółte kartki reprezentantom Turkmenistanu, natomiast piłkarzom Korei Płn. pokazał jedną.

Reprezentacja Turkmenistanu wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Korei Płn. w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Turkmenistanu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Aszchabad. Jej przeciwnikiem będzie Sri Lanka. Tego samego dnia Liban będzie rywalem jedenastki Korei Płn. w meczu, który odbędzie się w Bejrucie.