5. kolejka el. MŚ - Azja: Kuwejt - Republika Chińska 9-0 (2-0)

14 listopada na Al Kuwait Sports Club Stadium w Kuwejcie odbyło się spotkanie 5. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Kuwejtu i Tajwanu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kuwejtu 9-0. Mecz obejrzało 8 400 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 17:00 | Stadion: Al Kuwait Sports Club Stadium | Widzów: 8400 | Arbiter: M. Yaacob
Faisal Al Azemi 81'

Reprezentacja Tajwanu przed meczem zajmowała 36. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Kuwejtu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Chen Yi-weiemu z jedenastki Tajwanu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yousef Al Salman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kuwejtu, zdobywając bramkę w 22. minucie pojedynku. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 24. minucie Chen Yi-wei został zastąpiony przez Wu Chun-chinga. W 27. minucie w drużynie Kuwejtu doszło do zmiany. Redha Abujabarah wszedł za Talala Al Fadhila.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kuwejtu w 41. minucie spotkania, gdy Fahad Al Ansari strzelił drugiego gola.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy celnym strzałem popisał się Mubarak Al Faneni.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kuwejtu w 55. minucie spotkania, gdy Bader Al Mutawa zdobył czwartą bramkę. W 57. minucie w jedenastce Tajwanu doszło do zmiany. Chen Jui-chieh wszedł za Chu En-Le.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Yousef Al Salman z Kuwejtu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kuwejtu w 62. minucie spotkania, gdy Faisal Al Harbi zdobył szóstą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kuwejtu doszło do zmiany. Shabaib Al Khaldi wszedł za Badera Al Mutawę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Fahadowi Al Hajeriemu z Kuwejtu. Była to 67. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kuwejtu w 73. minucie spotkania, gdy Shabaib Al Khaldi strzelił siódmego gola. W 74. minucie w reprezentacji Kuwejtu doszło do zmiany. Faisal Al Azemi wszedł za Yousefa Al Salmana.

W 77. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tajwanu Chen Wei-chuan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kuwejtu w 81. minucie spotkania, gdy Faisal Al Azemi zdobył dziewiątą bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Tajwanu doszło do zmiany. Lin Chang-lun wszedł za Chen Po-lianga.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 9-0.

Wen-Chieh Pan
27′ Talal Al Fadhil
Ting-yang Chen
Fahad Hammoud Al Rashidi
Wei-chuan Chen 77′ (samob.)
Sami Al Sanea
Yi-wei Chen19′ 24′
 41′ Fahad Al Ebrahim Al Ansari
Ruei Wang
Abdullah Salem Al Buraiki
Po-liang Chen87′
67′ Fahad Al Hajeri
En-Le Chu57′
 62′ Faisal Zayed Al Harbi
Will Donkin
 50′ Mubarak Al Faneni
Emilio Estevez Tsai
 55′ 66′ Bader Al Mutawa
Tzu-Kuei Hung
 22′, 59′ 74′ Yousef Nasser Al Salman
Jui-chieh Chen57′
27′ Redha Abujabarah
Hao Cheng
Hamad Al Harbi
Chang-lun Lin87′
66′  73′ Shabaib Al Khaldi
Chao-an Chen
Abdullah Mawi
Yu-ting Ko
Ahmad Zanki
Hsiang-wei Lee
74′  81′ Faisal Saad Ajab Al Azemi
Chun-ching Wu24′

Drużyna Tajwanu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.