5. kolejka el. MŚ - Azja: Kirgistan - Japonia 0-2 (0-1)

14 listopada na Stadionie im. Dolena Omurzakova w Biszkeku odbyło się spotkanie 5. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Kirgistanu i Japonii. Mecz zakończył się zwycięstwem Japonii 2-0. Na stadionie zasiadło 17 543 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 12:18 | Stadion: Stadion im. Dolena Omurzakova | Widzów: 17543 | Arbiter: Mohammed Al Hoish
Kirgistan
Japonia
0
2
T. Minamino 41'
G. Haraguchi 54'

Reprezentacja Japonii bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Japonii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Kirgistanu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Japonii w 41. minucie spotkania, gdy Takumi Minamino strzelił z karnego pierwszego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Wataru Endo z drużyny gości. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Japonii.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Japonii, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie pokonał bramkarza Genki Haraguchi.

W 70. minucie Farkhat Musabekov został zastąpiony przez Odilzhona Abdurakhmanova. Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Japonii: Junya Ito, Wataru Endo, Kensuke Nagai, na ich miejsce weszli: Shoya Nakajima, Hotaru Yamaguchi, Musashi Suzuki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bekzhana Sagynbaeva, Viktora Maiera zajęli: Murolimzhon Akhmedov, Alexander Mishchenko. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Wataru Endo44′ 78′
70′ Farkhat Musabekov
Genki Haraguchi  54′
83′ Bekzhan Sagynbaev
Gaku Shibasaki
Alimardon Şukurov
Junya Ito78′
85′ Viktor Maier
Shinnosuke Hatanaka
70′ Odilzhon Abdurakhmanov
Sei Muroya
83′ Murolimzhon Akhmedov
Sho Sasaki
Akhlidin Israilov
Takuma Asano
85′ Alexander Mishchenko