5. kolejka el. MŚ - Azja: Jordania - Australia 0-1 (0-1)

W pojedynku 5. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 14 listopada, drużyna Jordanii przegrała z Australią 0-1 (0-1). Mecz na King Abdullah International Stadium w Ammanie obejrzało 9 712 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 17:00 | Stadion: King Abdullah International Stadium | Widzów: 9712 | Arbiter: Fu Ming
Jordania
Australia
0
1
A. Taggart 13'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się ósma i druga reprezentacja el. MŚ-u - Azja.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Adam Taggart dla jedenastki Australii. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu dostał James Jeggo z zespołu gości. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Australii.

Drugą połowę drużyna Jordanii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ahmeda Samira wszedł Moussa Al Tamari. Trener Jordanii postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Bahę Faisala. Na boisko wszedł Hamza Al Dardoor, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 70. minucie Adam Taggart został zmieniony przez Mitchella Duke'a. W 74. minucie Awer Mabil został zmieniony przez Martina Boyle'a, co miało wzmocnić reprezentację Australii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammada Al Dumeiriego na Salema Al Ajalina. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mathew Ryan
80′ Mohammad Abdulsamee' Mohammad Al Dumeiri
James Alexander Jeggo44′
46′ Ahmed Saleh Samir
Aaron Mooy
Baha'a Abdulrahman Mustafa Suleiman
Tomas Petar Rogić
62′ Baha' Faisal Mohammad Seif
Adam Taggart  13′ 70′
Yazeed Moien Hasan Abu laila
Adam Federici
Ahmed Abdel Sattar Nawwas
Andrew James Redmayne
80′ Salem Al Ajalin
Brandon Joel Gaetano Borrello
62′ Hamza Ali Khaled Al Dardoor
Mitchell Thomas Duke70′
46′ Moussa Al Tamari
Craig Alexander Goodwin

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Australii przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Jordanii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.