5. kolejka el. MŚ - Azja: Jemen - Palestyna 1-0 (0-0)

W starciu 5. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 14 listopada, reprezentacja Jemenu wygrała z Palestyną 1-0 (0-0). Mecz na Sheikh Ali bin Mohammed Al Khalifa Stadium w Muharraq obejrzało 530 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 16:00 | Stadion: Sheikh Ali bin Mohammed Al Khalifa Stadium | Widzów: 530 | Arbiter: Adham Makhadmeh
Jemen
Palestyna
1
0
Omar Al Dahi 54'

Reprezentacja Jemenu przed meczem zajmowała 32. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Palestyny wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Palestyna: Muhamadowi Darwishowi w 9. i Mahmoudowi Wardzie w 27. minucie.

W 35. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mahmoud Warda osłabiając drużynę Palestyny. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w 27. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Nazmi Albadawi z Palestyny. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Omar Al Dahi dla drużyny Jemenu. Bramka padła w tej samej minucie. W 59. minucie Islam Batran został zmieniony przez Saleha Chihadeha.

W 69. minucie Muhamad Darwish został zmieniony przez Shadiego Sha'abana, co miało wzmocnić reprezentację Palestyny. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Essama Al Worafiego na Ahmeda Mahera w 80. minucie. Trener Palestyny postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Mohammeda Yameena i na pole gry wprowadził napastnika Khaleda Salema. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Nasserowi Al-Gahwashiemu z drużyny Jemenu. Była to 90. minuta pojedynku.

Yasser Hamed Mayor
90′ 90′ Nasser Al-Gahwashi
Abdallah Jaber
Mohammed Ahmed Ali Boqshan
Mus'ab Al Battat
 54′ 87′ Omar Al Dahi
Nazmi Albadawi45′
Abdulwasea Al Matari
Islam Batran59′
80′ Essam Saleh Ahmed Al Worafi
Mousa Basheer Mousa Farawi
90′ Mohammed Fuad Mohammed Omar
Yasir Armando Pinto Islame
87′ Mohammed Gamal Abdullah Salem
Mohammed Rashid Bassim
Aiman Saleh Abdullah Al Hagri
Shadi Sha'aban69′
Ali Abdullah Hafeedh
Saleh Chihadeh59′
80′ Ahmed Maher
Sameh Maraaba

Khaled Jamal Salem85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Palestyny otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.