5. kolejka el. MŚ - Azja: Irak - Iran 2-1 (1-1)

W starciu 5. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 14 listopada, reprezentacja Iraku wygrała z Iranem 2-1 (1-1). Mecz na Amman International Stadium w Ammanie obejrzało 13 752 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 15:00 | Stadion: Amman International Stadium | Widzów: 13752 | Arbiter: H. Dilan Perera
A. Nourollahi 25'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą siódma i 13. reprezentacja el. MŚ-u - Azja.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Iraku w 11. minucie spotkania, gdy Muhanad Ali zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 16. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alai Mhawiemu, reprezentantowi Iraku.

Piłkarze Iranu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Ahmad Nourollahi.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Irak: Alemu Adnanowi w 26. i Ahmadowi Al-Qafajemu w 27. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niestety w 48. minucie meczu Mohammed Hameed bramkarz Iraku z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Jalala Hachima - rezerwowego bramkarza drużyny. W 49. minucie żółtą kartkę obejrzał Massoud Schojaei z Iranu.

W 53. minucie Milad Mohammadi zastąpił Mohammada Naderiego. Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Morteza Pouraliganji z reprezentacji Iranu. W 62. minucie Mehdi Taremi został zmieniony przez Vahida Amiriego, co miało wzmocnić drużynę Iranu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muhanada Alego na Alaę Abbas w 76. minucie.

Massoud Schojaei z Iranu w 81. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 49. minucie. W 88. minucie Bashar Rasan został zmieniony przez Ala'a Zahrę, co miało wzmocnić reprezentację Iraku. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sardara Azmouna na Kaveha Rezaeiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Iraku przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-1 w doliczonej drugiej minucie meczu zdobył Alaa Abbas.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Iran
48′ Mohammed Hassan Hameed Farhan
Alireza Safar Beiranvand
26′ Ali Adnan Kadhim Al Tameemi
Mohammad Hossein Kanani Zadegan
27′ Ahmad Ibrahim Khalaf Al-Qafaje
Milad Mohammadi Keshmarzi53′
16′ Alaa Ali Mhawi
Ahmad Nourollahi  25′
88′ Bashar Rasan Bonyan
Massoud Schojaei49′ 81′
Humam Tariq Faraj Na'oush
Sardar Azmoun90′
 11′ 76′ Mohanad Ali Kadhim Al-Shammari
Mehdi Taremi62′
48′ Jalal Hassan Hachim
Ali Karimi
76′  90′ Alaa Abbas
Mehdi Torabi
88′ Ala'a Abdul Zahra Khashan Al Azzawi