5. kolejka el. MŚ - Azja: Afganistan - Indie 1-1 (1-0)

W meczu 5. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 14 listopada, jedenastka Afganistanu zremisowała z Indiami 1-1 (1-0). Mecz na Respublikanskiy Stadionie im. M.V. Frunze w Duszanbe obejrzało 8 100 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-11-14 15:00 | Stadion: Respublikanskiy Stadion im. M.V. Frunze | Widzów: 8100 | Arbiter: Yu Ming-hsun
Afganistan
Indie
1
1
Zelfy Nazary 45'
S. Doungel 90'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 29. i 31. jedenastka el. MŚ-u - Azja.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań reprezentacja Afganistanu wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Omid Popalzay zastąpił Adama Najma.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Afganistanu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Zelfy Nazary.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Afganistanu.

Drugą połowę reprezentacja Indii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mandara Desaiego wszedł Farukh Choudhary. Trener Indii postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Sahala Samada i na pole gry wprowadził napastnika Manvira Singha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 62. minucie Faysal Shayesteh został zmieniony przez Norllę Amiri, a za Davida Najma wszedł na boisko Milad Intezar, co miało wzmocnić reprezentację Afganistanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pritama Kotala na Seminlena Doungla. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Hassan Amin, reprezentant Afganistanu.

Mimo że jedenastka Indii nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 101 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Minutę później wynik ustalił Seminlen Doungel.

W doliczonej czwartej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Zelfemu Nazaremu z reprezentacji Afganistanu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Gurpreet Singh Sandhu
90′ Hassan Amin
Rahul Bheke
Zohib Islam Haroon Fakhruddin Amiri
Pritam Kotal76′
88′ David Najem
Mandar Rao Desai46′
Noor Husin
Brandon Fernandes
Sharif Mukhammad
Pronay Halder
 45′ 90′ Zelfy Nazary
Adil Khan
Farshad Noor
Sahal Abdul Samad59′
12′ Omid Popalzay
Sunil Chhetri
Omran Haydary
Ashique Kuruniyan
62′ Faysal Shayesteh
Narender Gahlot
62′ Norlla Amiri
Nishu Kumar Tashni
88′ Milad Intezar
Seminlen Doungel76′  90′
Rahmatullah Khairkhah
Raynier Fernandes
12′ Adam Najem