1. kolejka El. MŚ - Azja: Tajlandia - Wietnam 0-0

5 września na Thammasat Stadium w Pathum Thani odbyło się starcie 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Tajlandii i Wietnamu. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 19 011 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 14:00 | Stadion: Thammasat Stadium | Widzów: 19011 | Arbiter: Saoud Al-Adba
Tajlandia
Wietnam
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Reprezentacja Tajlandii wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut reprezentacja Wietnamu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Tajlandii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Wietnamu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nguyễn Tiến Linha wszedł Nguyễn Công Phượng. W 65. minucie Nguyễn Trọng Hoàng zastąpił Vũ Văn Thanha.

Trener Tajlandii postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Saracha Yooyena i na pole gry wprowadził napastnika Supachai Jaideda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Đỗ Duy Mạnh został zmieniony przez Đoàn Văn Hậu, co miało wzmocnić drużynę Wietnamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Phitiwata Sukjitthammakula na Siwakorna Tiatrakula oraz Thitiphan Puangjana na Peeradona Chamratsameego. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Tanaboon Kesaratowi z Tajlandii. Była to 89. minuta spotkania.

Ngọc Hải Quế
89′ Tanaboon Kesarat
Hùng Dũng Đỗ
77′ Thitiphan Puangjan
Quang Hải Nguyễn
Supachok Sarachat
Trọng Hoàng Nguyễn65′
Chanathip Songkrasin
Tuấn Anh Nguyễn
76′ Phitiwat Sukjitthammakul
Tiến Linh Nguyễn46′
68′ Sarach Yooyen
Xuân Trường Lương
77′ Peeradon Chamratsamee
Huy Hùng Nguyễn
Bordin Phala
Đức Huy Phạm
Eakkanit Punya
Văn Thanh Vũ65′
76′ Siwakorn Tiatrakul
Anh Đức Nguyễn
68′ Supachai Chaided
Công Phượng Nguyễn46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Wietnamu żadną kartką, natomiast reprezentantom Tajlandii przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Tajlandii zawalczy o kolejne punkty w Dżakarcie. Jej rywalem będzie Indonezja. Natomiast 10 października Malezja zagra z jedenastką Wietnamu na jej terenie.