1. kolejka El. MŚ - Azja: Tadżykistan - Kirgistan 1-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki El. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 5 września, jedenastka Tadżykistanu wygrała z Kirgistanem 1-0 (1-0).

El. MŚ - Azja
2019-09-05 16:00 | Stadion: Respublikanskiy Stadion im. M.V. Frunze | Widzów: 17800 | Arbiter: Adham Makhadmeh
Tadżykistan
Kirgistan
1
0
A. Dzhalilov 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Reprezentacja Tadżykistanu wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kirgistan: Kayratowi Zhyrgalbekowi w 25. i Azamatowi Baimatovowi w 36. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Tadżykistanu zdobył Alisher Dzhalilov w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tadżykistanu.

Na drugą połowę reprezentacja Kirgistanu wyszła w zmienionym składzie, za Akhlidina Israilova wszedł Tursunaly Rustamov. W 69. minucie za Bakhtiyara Duyshobekova wszedł Abai Bokoleev.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Tamirlan Kozubaev z Kirgistanu. Była to 72. minuta starcia. Po chwili trener Kirgistanu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Farkhata Musabekova. Na boisko wszedł Alimardon Şukurov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W drugiej połowie nie padły gole.

Akhlidin Israilov46′
 41′ Alisher Dzhalilov
Farkhat Musabekov76′
88′ Manuchekhr Dzhalilov
Bekzhan Sagynbaev
Amirbek Juraboev
Kayrat Zhyrgalbek uulu25′
Ehsoni Panshanbe
Bakhtiyar Duyshobekov69′
88′ Muhammadjon Rahimov
Vitalij Lux
90′ Parvizchon Umarbaev
Tursunaly Rustamov46′
88′ Sheriddin Boboev
Alimardon Şukurov76′
88′ Jahongir Ergashev
Abai Bokoleev69′
90′ Komron Tursunov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał reprezentantów Tadżykistanu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.