1. kolejka El. MŚ - Azja: Republika Chińska - Jordania 1-2 (0-2)

5 września na Taipei Municipal Stadium w Tajpeju odbyło się starcie 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Tajwanu i Jordanii. Mecz zakończył się zwycięstwem Jordanii 2-1. Spotkanie obejrzało 5 520 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 13:10 | Stadion: Taipei Municipal Stadium | Widzów: 5520 | Arbiter: Y. Araki
Ahmed Samir 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Jordanii wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Jordanii w 19. minucie spotkania, gdy Baha' Faisal zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Chu En-Le z zespołu gospodarzy. Była to 26. minuta pojedynku.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Jordanii, strzelając kolejnego gola. W 38. minucie celnym strzałem popisał się Ahmed Samir.

W 58. minucie za Chu En-Le wszedł Will Donkin. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w reprezentacji Tajwanu doszło do zmiany. Li Mao wszedł za Chen Hao-weiego.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Wen Chih-hao.

Chwilę później trener Jordanii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Ahmeda Samira. Na boisko wszedł Yousef Al Rawashdeh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 87. minucie Wu Chun-ching został zmieniony przez Lin Chang-luna, co miało wzmocnić jedenastkę Tajwanu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Khalila Baniateyaha na Noora Al Rawabdeha. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Mohammad Atieh, piłkarz Jordanii.

Drużynie Tajwanu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Jordanii.

Mohammad Khalil Bani Atieh88′
75′ Hao-wei Chen
Khalil Zaid Khalil Baniateyah88′
Jui-chieh Chen
Ahmed Ersan Mohammad Hamdouni
Po-liang Chen
Ahmed Saleh Samir  38′ 82′
26′ 58′ En-Le Chu
Baha'a Abdulrahman Mustafa Suleiman
Tzu-Kuei Hung
Feras Zeyad Yousef Shilbaya
 81′ Chih-hao Wen
Moussa Al Tamari
87′ Chun-ching Wu
Yousef Mohammad Abualjazar
58′ Will Donkin
Mohammad Abdulsamee' Mohammad Al Dumeiri
Hung-chih Hsu
Yazan Abo Alarab
87′ Chang-lun Lin
Yousef Ahmad Mohammad Al Rawashdeh82′
75′ Mao Li
Saleh Ibrahim Rateb
Chia-huang Yu
Hamza Ali Khaled Al Dardoor

Reprezentacja Jordanii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Tajwanu.

Reprezentanty obu drużyn obejrzały po jednej żółtej kartce.

Reprezentacja Tajwanu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.