1. kolejka El. MŚ - Azja: Palestyna - Uzbekistan 2-0 (0-0)

5 września w Al-Ram odbyło się spotkanie 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Palestyny i Uzbekistanu. Mecz zakończył się zwycięstwem Palestyny 2-0.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 16:00 | Stadion: Faisal Al-Husseini International Stadium | Widzów: 6740 | Arbiter: Fu Ming
Palestyna
Uzbekistan
2
0
Oday Dabagh 60'
Islam Batran 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Uzbekistanu wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tamera Seyama z Palestyny, a w 30. minucie Yegora Krimetsa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palestyny w 60. minucie spotkania, gdy Oday Dabagh zdobył pierwszą bramkę. W 63. minucie za Kuvondyka Ruziyeva wszedł Dostonbek Khamdamov.

W tej samej minucie Ikromjon Alibaev został zmieniony przez Sanjara Shaakhmedova, co miało wzmocnić drużynę Uzbekistanu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mahmouda Wadiego na Saleha Chihadeha w 64. minucie oraz Odaya Dabagha na Islama Batrana w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Muhamadowi Darwishowi z Palestyny. Była to 64. minuta starcia. Trener Uzbekistanu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Jaloliddina Masharipova i na pole gry wprowadził napastnika Temurkhuję Abdukholikova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Reprezentacja Uzbekistanu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Islam Batran.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Anzur Ismailov
 60′ 83′ Oday Dabbagh
Ikromjon Alibaev63′
64′ Muhamad Darwish
Odiljon Khamrobekov
Mohammed Rashid Bassim
Jaloliddin Masharipov83′
19′ Tamer Seyam
Kuvondyk Ruziyev63′
64′ Mahmoud Wadi
Islom Tukhtakhujaev
83′  84′ Islam Batran
Sharof Mukhiddinov
64′ Saleh Chihadeh
Sanjar Shaakhmedov63′
Sameh Maraaba
Temurkhuja Abdukholikov83′
Khaled Jamal Salem
Igor Sergeev

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Palestyny. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów. Przewaga drużyny Uzbekistanu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Reprezentanty Palestyny otrzymały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Palestyny w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.