1. kolejka El. MŚ - Azja: Mongolia - Birma 1-0 (1-0)

5 września na Football Centre MFF w Ułan Bator odbył się mecz 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Mongolii i Birmy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mongolii 1-0. Na stadionie stawiło się 3 221 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 11:00 | Stadion: Football Centre MFF | Widzów: 3221 | Arbiter: A. Rowan
Mongolia
Birma
1
0
A. Dulguun 17'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Amaraa Dulguun wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mongolii , zdobywając bramkę w 17. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mongolii.

Drugą połowę reprezentacja Birmy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kyawa Ko wszedł Than Paing. W 63. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Maungowi Lwinowi, reprezentantowi Birmy.

Maung Lwin z Birmy w 65. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 63. minucie. W 65. minucie Lwin Moe Aung zastąpił Kyi Lina. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył żółtą kartkę Tsedenbalowi Norjmoo z Mongolii.

Si Thu Aung
 17′ Amaraa Dulguun
Soe Moe Kyaw
70′ Narmandakh Artag
Zin Lwin Kyaw
Bilgüün Ganbold
Kyaw Nanda81′
Ser-Od-Yanjiv Gankhuyag
Min Tun Zaw
67′ 69′ Tsedenbal Norjmoo
Ko Ko Kyaw46′
81′ Mijiddorj Oyunbaatar
Zaw Pyae Pyho
69′ Batbold Baljinnyam
Lin Zaw
Ganbayar Ganbold
Lin Kyi65′
Sundorj Janchiv
Lam Mang Suan81′
70′ Tugsbileg Batbold
Than Win Thein
Tsagaantsooj Enkhtur
Naing Soe Win
81′ Janserik Maratkhan
Aung Kyaw Yan
Erdene-Ochir Mungunbagana
Si Thu Kaung
Naranbold Nyam-Osor
Paing Than46′

Przewaga drużyny Birmy w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Birmy, natomiast reprezentantom Mongolii przyznał jedną żółtą.