1. kolejka El. MŚ - Azja: Kuwejt - Nepal 7-0 (2-0)

W spotkaniu 1. kolejki El. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 5 września, reprezentacja Kuwejtu wysoko wygrała z Nepalem 7-0 (2-0).

El. MŚ - Azja
2019-09-05 19:00 | Stadion: Jaber Al-Ahmad International Stadium | Widzów: 7500 | Arbiter: Kim Dae-Yong
Husain Al Mosawi 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Yousef Al Salman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kuwejtu , strzelając gola w szóstej minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kuwejtu w 13. minucie spotkania, gdy Fahad Al Hajeri zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Yousef Al Salman ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

W 55. minucie Ajit Bhandari zastąpił Dinesha Rajbanshiego. W 57. minucie w reprezentacji Nepalu doszło do zmiany. Abhishek Rijal wszedł za Bikrama Lamę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Abdullah Mawi.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Kuwejtu doszło do zmiany. Shereedah Al Shereedah wszedł za Sultana Al Eneziego.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kuwejtu w 67. minucie spotkania, gdy Bader Al Mutawa zdobył piątą bramkę. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Ahmad Al Dhufairi z drużyny gospodarzy. Była to 71. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Nepalu postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Bimala Magara. Na boisko wszedł Anjan Bista, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 6-0 podwyższył Reda Hani.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kuwejtu w 90. minucie spotkania, gdy Husain Al Mosawi strzelił siódmego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 7-0.

Kiran Chemzong Kumar Limbu
71′ Ahmad Rahil Al Dhufairi
Suman Aryal
61′ Sultan Al Enezi
Ajit Bhandari55′
Fahad Hammoud Al Rashidi
Ananta Tamang
 13′ Fahad Al Hajeri
Devendra Tamang
68′ Faisal Zayed Al Harbi
Rohit Chand Thakuri
Hamad Al Harbi
Bikram Lama57′
 59′ 77′ Abdullah Mawi
Ravi Paswan
Mubarak Al Faneni
Bishal Rai
 67′ Bader Al Mutawa
Bimal Gharti Magar82′
 6′, 50′ Yousef Nasser Al Salman
Dinesh Rajbanshi55′
77′  90′ Redha Abujabarah
Sunil Bal
Fahad Al Ebrahim Al Ansari
Ranjit Dhimal
Eid Naser Al Rashedi
Heman Gurung
61′ Shereedah Al Shereedah
Anjan Bista82′
68′  90′ Husain Al Mosawi
Nawayug Shrestha

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast reprezentantom Kuwejtu pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Nepalu rozegra kolejny mecz w Tajpeju. Jej przeciwnikiem będzie Republika Chińska. Tego samego dnia Australia będzie rywalem jedenastki Kuwejtu w meczu, który odbędzie się w Kuwejcie.