1. kolejka El. MŚ - Azja: Korea Północna - Liban 2-0 (1-0)

W meczu 1. kolejki El. MŚ - Azja, który rozegrany został 5 września, drużyna Korei Płn. wygrała z Libanem 2-0 (1-0). Mecz na Kim Il Sung Stadium w Pjongjangu obejrzało 40 000 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 10:30 | Stadion: Kim Il Sung Stadium | Widzów: 40000 | Arbiter: S. Kasymov
Korea Północna
Liban
2
0
Jong Il-Gwan 7',56'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Libanu wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Korei Płn. w siódmej minucie spotkania, gdy Jong Il-Gwan strzelił pierwszego gola.

W 29. minucie za Ri Un-Ila wszedł Sim Hyon-Jin. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mohamadowi Haidarowi z Libanu. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Korei Płn..

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Korei Płn., zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie Jong Il-Gwan po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Między 61. a 84. minutą, boisko opuścili reprezentanty Libanu: Felix Michel, Mohammad Tahhan, Hilal El-Helwe, na ich miejsce weszli: Omar Chaaban, Rabih Ataya, Mohamad Kdouh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ri Hyong-Jina, Kim Kum-chola zajęli: Kim Yong-Il, Song-Jong Hyok. Między 62. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Korei Płn. i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Mostafa Matar
71′ Kuk-Chol Jang
Hassan Sameeh Chaitou
62′ Chol-Bom Kim
Nour Mansour
72′ Kum-Chol Kim
Alexander Michel
Myong-Song Pak
George Felix Michel Melki66′
61′ Hyong-Jin Ri
Mohammad Zein Al Deen Tahhan76′
Un-Chol Ri
Samir Ayass
29′ Un-Il Ri
Hilal Bassam El-Helwe69′ 84′
Yong-Chol Ri
Hassan Maatouk
Kwang-Song Han
Mohamad Haidar42′
 7′, 56′ Il-Gwan Jong
Hassan Chaito
29′ 73′ Hyon-Jin Sim
Adnan Haidar
72′ Jong-Hyok Song
Hussain Monther
Song-Hyok Choe
Omar Chaaban66′
Thae-Hyok Han
Ahmed Hijazi
61′ Jin-Song Hong
Mohamad Kdouh84′
Yu-Song Kim

Sędzia wręczył trzy żółte kartki reprezentantom Korei Płn., natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Korei Płn. zawalczy o kolejne punkty w Kolombo. Jej przeciwnikiem będzie Sri Lanka. Natomiast 10 października Turkmenistan zagra z reprezentacją Libanu na jej terenie.