1. kolejka El. MŚ - Azja: Katar - Afganistan 6-0 (4-0)

W spotkaniu 1. kolejki El. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 5 września, reprezentacja Kataru wysoko wygrała z Afganistanem 6-0 (4-0). Mecz na Jassim Bin Hamad Stadium (Al-Sadd Stadium) w adzie-Dōże obejrzało 10 950 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 18:30 | Stadion: Jassim Bin Hamad Stadium (Al-Sadd Stadium) | Widzów: 10950 | Arbiter: A. Asymov
Boualem Khoukhi 67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Almoez Ali.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Tarkowi Salmanowi z zespołu gospodarzy. Była to ósma minuta meczu.

W 11. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Almoez Ali z Kataru.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 13. minucie trafił Hassan Khalid.

W 31. minucie Karim Boudiaf zastąpił Bassama Hishama.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kataru w 34. minucie spotkania, gdy Abdelkarim Fadlalla zdobył czwartą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Afganistanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Omrana Haydary'ego wszedł Zubayr Amiri.

Niedługo później Almoez Ali wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kataru, strzelając kolejnego gola w 51. minucie starcia. Po godzinie gry w reprezentacji Afganistanu doszło do zmiany. Haroon Fakhruddin wszedł za Abassina Alikhila.

Chwilę później trener Kataru postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Akrama Afifa. Na boisko wszedł Ahmed Eldin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie w jedenastce Afganistanu doszło do zmiany. Faysal Shayesteh wszedł za Sharifa Mukhammada.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kataru w 67. minucie spotkania, gdy Boualem Khoukhi zdobył szóstą bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Kataru doszło do zmiany. Ali Afif wszedł za Hassana Khalida.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-0.

Abassin Alikhil61′
 34′ Abdelkarim Hassan Fadlalla
Hassan Amin
 67′ Boualem Khoukhi
Najim Haidary
Assim Omer Al Haj Madibo
Noor Husin
31′ Karim Boudiaf
Milad Intezar
8′ Tarek Salman Salman
Sharif Mukhammad67′
Youssef Abdel Razaq Youssef
Adam Najem
 4′, 11′, 51′ Almoez Ali Zainalabiddin Abdulla
Farshad Noor
65′ Akram Hassan Afif
Jabar Sharza
 13′ 80′ Hassan Khalid Al Haidos
Norlla Amiri
31′ Bassam Hisham Al Rawi
Mohammad Naeem Rahimi
65′ Ahmed Alaa Eldin Abdelmotaal
Yar Mohammed Zakarkhel
80′ Ali Hassan Afif Yahya
Faysal Shayesteh67′

Wyjątkowa nieporadność napastników Afganistanu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast reprezentantom Kataru pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.