Reklama

Reklama

1. kolejka El. MŚ - Azja: Kambodża - Hongkong 1-1 (1-1)

5 września na Phnom Penh National Olympic Stadium w Phnom Penh odbył się mecz 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Kambodży i Hongkongu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 45 500 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 13:30 | Stadion: Phnom Penh National Olympic Stadium | Widzów: 45500 | Arbiter: I. Tantashev
Kambodża
Hongkong
1
1
DO PRZERWY  1-1
Keo Sokpheng 34' 
Chun Lok Tan 16' 

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Hongkongu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Hoy Phallin z jedenastki gospodarzy.

W tym czasie piłkarze Hongkongu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Chun Tan.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Sos Souhana, reprezentant Kambodży.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, reprezentacja Kambodży doprowadziła do remisu. Gola strzelił Keo Sokpheng. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Reklama

W 57. minucie Hoy Phallin został zastąpiony przez Sienga Chantheę. W 58. minucie Sandro został zmieniony przez Oluwataya Alexandra, co miało wzmocnić jedenastkę Hongkongu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sosa Souhanę na Koucha Daniego.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Russellowi Andy'emu z Hongkongu. Niedługo później trener Hongkongu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Tsuiego Kita. Na boisko wszedł Tong Man, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Hongkongu doszło do zmiany. Sun Ming Him wszedł za Chung Wai Keunga.

W 75. minucie kartkę dostał Oluwatayo Alexander, piłkarz gości. Po chwili trener Kambodży postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Keo Sokphenga wszedł Reung Bunheing, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Kambodży utrzymać remis. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Sun Ming Hima, reprezentanta Hongkongu.

W drugiej połowie nie padły bramki.

1
1
Kambodża
Hongkong
Hung Fai
Gonçalves
Cancela
Russell
Wang Kit
Lok Tan
Ha James Stephen
Yang
Ying Zhi
Wai Keung
Sandro
Soksela
Sovann
Kriya
Visal
Cheng
Phallin
Sokpheng
Chanpolin
Rosib
Souhana
Sokumpheak
SKŁADY
Kambodża
Hongkong
Soksela Keo
Hung Fai Yapp
Sovann Ouk
Hélio Jose De Souza Gonçalves
Kriya Sareth
Daniel Cancela Rodriguez
Visal Soeuy
Andy Russell60′
Meng Cheng
Wang Kit Tsui71′
15′ 57′ Phallin Hoy
Tan Chun Lok  16′
 34′ 83′ Sokpheng Keo
James Stephen Gee Ha
Chanpolin Orn
Yang Huang
Rosib Sath
Ying Zhi Ju
31′ 68′ Souhana Sos
Wai Keung Chung73′
Sokumpheak Kouch
Alessandro Ferreira Leonardo58′
REZERWOWI
Yaty Sou
Yuen Ho Chun
Samnang Svang
Zhenpeng Wang
Nim Dav
Roberto Orlando Affonso Júnior
Chansopheak Ken
Hing Wa Fung
83′ Bunheing Reung
Nok Hang Leung
Baraing Seut
Kin Man Tong71′
Safy Yue
Siu Kwan Chan
Sodavid In
Siu Kwang Cheng
68′ Dani Kouch
Wai Wong
Muslim Yeu
Alexander Oluwatayo Akande58′ 75′
Tes Sambath
Ming Him Sun73′ 90′
57′ Chanthea Sieng
 

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

STATYSTYKI

Kambodża
Hongkong
1
1
Posiadanie piłki
55%
45%
Strzały
12
12
Strzały na bramkę
4
4
Rzuty rożne
4
5
Faule
10
11
Spalone
2
3

Już w najbliższy wtorek drużyna Kambodży zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Bahrajn. Tego samego dnia Iran zagra z jedenastką Hongkongu na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama