1. kolejka El. MŚ - Azja: Guam - Malediwy 0-1 (0-1)

5 września na GFA Center Lower Field w Dededo odbył się mecz 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Guamu i Malediwów. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malediwów 1-0. Starcie obejrzało 714 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 07:30 | Stadion: GFA Center Lower Field | Widzów: 714 | Arbiter: Yaqoub Yousef Qasim Al Hammadi
Guam
Malediwy
0
1
Ibrahim Mahudhee Hussain 26'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut reprezentacja Malediwów zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Guamu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Ibrahim Hussain dla reprezentacji Malediwów. Bramka padła w tej samej minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Guam: Ianowi Marianowi w 34. i Shawnowi Nicklawowi w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malediwów.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasona Cunliffe'a, reprezentanta Guamu. W 64. minucie Michael Crowley zastąpił Marka Torresa.

W tej samej minucie Dylan Naputi został zmieniony przez Devana Camachę, a za Marlona Evansa wszedł na boisko Nathaniel Prescott, co miało wzmocnić reprezentację Guamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Assadhullę Abdullę na Hassana Nazeema oraz Naiza Hassana na Alego Samooha. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Nathaniel Prescott z drużyny Guamu. W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Shawn Nicklaw osłabiając reprezentację Guamu. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 35. minucie.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Devana Camachę z Guamu, a w 86. minucie Ibrahima Hussaina z drużyny przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w reprezentacji Malediwów doszło do zmiany. Mohamed Irufaan wszedł za Ahmeda Numana. W drugiej połowie nie padły gole.

Mohamed Faisal
64′ Michael Crowley
Akram Abdul Ghanee
Isiah Lagutang
Ibrahim Aisham
35′ 81′ Shawn Nicklaw
Haisham Hassan
Travis Nicklaw
Naiz Hassan77′
63′ Jason Cunliffe
Ahmed Numan90′
69′ Marlon Evans
Hussain Sifaau Yoosuf
Marcus Phillip Joseph Lopez
Hamzath Mohamed
Shane Andre Malcolm
Mohamed Naim
34′ Ian Mariano
Assadhulla Abdulla68′
64′ Dylan Naputi
Mohamed Samdooh
69′ 74′ Nathaniel Prescott Lee
Ali Samooh77′
Ryan Quitugua
Mohamed Irufaan90′
Dominic Tacadina Gadia
Ayaaz Ahmed
64′ Mark Anthony Torres Chargualaf
Mohamed Jailam
64′ 84′ Devan Jakob Camacho Mendiola
Hassan Nazeem68′
Kyle Ko Halehale
Abdulla Yameen
Aidan Basto Dickson

Nichika Takumu Wyatt Fermin

Arbiter wręczył pięć żółtych kartek i jedną czerwoną reprezentantom Guamu, a piłkarzom Malediwów przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Guamu rozegra kolejny mecz w Dededo. Jej przeciwnikiem będzie Filipiny. Tego samego dnia Chińska Republika Ludowa zagra z drużyną Malediwów na jej terenie.