1. kolejka El. MŚ - Azja: Bahrajn - Irak 1-1 (1-0)

5 września w Riffie odbył się pojedynek 1. kolejki El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Bahrajnu i Iraku. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

El. MŚ - Azja
2019-09-05 18:30 | Stadion: Stād al-Bahrayn al-Watanī (Bahrain National Stadium) | Widzów: 6049 | Arbiter: Omar Mubarak Mazaroua Al Yaqoubi
Bahrajn
Irak
1
1
Kamil Al Aswad 9'
Mohanad Ali 86'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Iraku wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu reprezentanty Bahrajnu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Kamil Al Aswad.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mahdiemu Kamilowi z Iraku. Była to 31. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Bahrajnu.

Na drugą połowę jedenastka Iraku wyszła w zmienionym składzie, za Mahdiego Kamila wszedł Bashar Rasan. W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Alemu Haramowi, piłkarzowi Bahrajnu.

W 53. minucie Ahmed Yasin został zastąpiony przez Husseina Alego. W 56. minucie kartkę obejrzał Sayed Dhiya z drużyny gospodarzy. W 61. minucie w drużynie Iraku doszło do zmiany. Humam Tariq wszedł za Husseina Alego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Ahmedowi Abdulli z Bahrajnu. Niedługo później trener Bahrajnu postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sayeda Issę wszedł Mohamed Adel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Bahrajnu nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W 86. minucie kartką został ukarany Muhanad Ali, reprezentant gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Iraku w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Muhanad Ali.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Irak: Alemu Adnanowi w 88. minucie i Justinowi Meramowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ali Adnan Kadhim Al Tameemi88′
70′ Ahmed Abdulla Ali Abdulla
Ahmad Ibrahim Khalaf Al-Qafaje
Ahmed Mubarak Bughammar
Alaa Ali Mhawi
56′ Sayed Dhiya Saeed Ebrahim Alawi Shubbar
Saad Natiq Naji
47′ Ali Haram
Safaa Hadi Abdullah Al-Furaiji
85′ Sayed Reda Issa
Osama Jabbar Shafeeq Rashid
66′ Ali Jaafar Madan
Justin Meram90′
 9′ Kamil Hasan Abdulla Ahmed Hasan Al Aswad
Mahdi Kamil Sheltagh31′ 46′
76′ Ismaeel Abdulatif Ismaeel Hasan
Dhurgham Ismail Dawood Al Quraishi
85′ Mohamed Adel Mohamed Ali Hasan
Bashar Rasan Bonyan46′
66′ Sami Mohamed Saeed Al Husaini
Humam Tariq Faraj Na'oush61′
76′ Abdulla Yusuf Helal
Alaa Abbas
Abdulwahab Rahman Hedaib Isa Ali Al Malood
Mohannad Abdulraheem Karrar

Przewaga reprezentacji Iraku w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Bahrajnu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.