Reklama

Reklama

Boniek: Dziennikarstwo wg. Canal + kolejne kłamstwo Laty

Canal + odsłania kulisy Euro 2012, choć do rozwiązania są dużo poważniejsze kwestie. Dlaczego Polonia Bytom ostatnio dostała licencję w momencie, gdy wszystkie procesy licencyjne były już dawno zakończone? Dlaczego prezes Lato mówi, że UEFA chce nam wybudować nową siedzibę, choć jest to podobne kłamstwo, jak to z kasą od Kulikowskiego? Czekam na odpowiedzi - pisze w swym kolejnym felietonie Zbigniew Boniek.

Gdyby nie było "Eurobicia", to zupełnie inaczej byśmy oceniali start polskiej ligi piłkarskiej. A tak, to każdy jest wstrzemięźliwy, każdy ma "Baśkę", która mocno pracuje i nikt nie jest skory do pochwał. Zobaczymy, co się w stanie w meczach Śląska z Hannoverem i Legii z Rosenborgiem. Zawsze łatwo wpadamy w zachwyty, ale później trzeba wystawić twarz na Europę i rodzą się wielkie problemy. Ekstraklasa na pewno jest ładnie opakowana, niektóre mecze mogą się bardzo podobać, ta rywalizacja wywołuje wielkie podniecenie - kto wygra interesuje wszystkich, a na pewno wielu.

Reklama

Niech się Majewski nie obraża na piłkarzy

Niech się nasz mistrz Tomasz Majewski za bardzo na piłkę nie obraża i na polskich piłkarzy nie najeżdża. Ja płakałem słuchając Mazurka Dąbrowskiego ileś lat temu, kiedy wygrał Władysław Komar i tak samo byłem podniecony po zwycięstwie pana Tomka. Piłkarze niech spokojnie przyjmą uwagi mistrza, ale proponuję, żeby każdy poszedł w swoją stronę. Poprzestańmy na tym i nie będziemy rozstrzygać czemu młodzież bardziej rozpoznaje i identyfikuje się z przeciętnym piłkarzem niż z naszym mistrzem, który pcha siedmiokilową kulą.
Można tu użyć wielu argumentów, ale dajmy sobie spokój... Panie Tomku, życzę wszystkiego najlepszego i czekam na kolejne radości!

Dwie strony dziennikarstwa

Wracając do naszego ogródka, Canal + jutro podobno ma pokazać kulisy Euro 2012, tak przynajmniej można wnioskować z zajawek. To ja się pytam: po co?, komu to jest potrzebne? Euro to była piłkarska klęska i kompromitacja pewnych ludzi. Zazwyczaj filmy i celebrację robi się po zwycięstwach, ale my lubimy zawsze analizować porażki. Wrócimy do naszego speca od przygotowania fizycznego, któremu PZPN sfałszował CV, aby lepiej to wyglądało, wrócimy do konferencji Smudy, które go ciężko obnażały, wrócimy do pomyj.

Lubię i cenię chłopaków z Canal +, więc mam zapytanie, dlaczego o tym nie było ani słowa wcześniej, dlaczego nikomu nie przeszkadzał Barry Solan w momencie wybrania, tylko teraz, gdy już jest po wszystkim? Zrobiliście film i ekstra, ale reprezentacja dostała w dupę, więc trzeba go schować na zawsze do lamusa, a jak już chcecie uprawiać poważne dziennikarstwo i rozwiązywać realne problemy związane z polską piłką to czekam na wyjaśnienie kilku kwestii, których na razie dziwnym trafem nikt się nie podjął.

Pytania bez odpowiedzi

Po pierwsze, dlaczego ŁKS, kiedy skończył ligę na siódmym miejscu i potem nie wystartował w nowej edycji, to nigdy nie usłyszałem o tym od was ani słowa. Dlaczego Polonia Bytom ostatnio dostała licencję w momencie, gdy wszystkie procesy licencyjne były już dawno zakończone? Dlaczego prezes Lato mówi, że UEFA chce nam wybudować nową siedzibę, choć jest to podobne kłamstwo, jak to z kasą od Kulikowskiego? Czekam na odpowiedzi.

Zbigniew Boniek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje