Reklama

Reklama

Brzęczek w 2021 roku: Przynajmniej 15 meczów!

- Na pewno nie dziennikarze będą decydować o zwolnieniu Brzęczka! - przekonuje Roman Kosecki, z którym wystawiłem noty po meczu Polska - Holandia (1-2). "Kosa" dodaje: - Byłem w zarządzie PZPN i wiem, że to też nie rola zarządu. To decyzja Zbyszka Bońka. To Boniek zdecydował o utrzymaniu Fornalika, o zatrudnieniu Nawałki i zaangażowaniu Brzęczka. A obecnego selekcjonera w 2021 roku czeka co najmniej 15 meczów w 9 miesięcy!


Legendarny trener, Antoni Piechniczek uważa, że Zbigniew Boniek dalej powinien zatrudniać Jerzego Brzęczka. Trener na mundialach '82 i '86 dodaje jednak: "Z kolei Brzęczek powinien mieć szczególną relację z Lewandowskim. Robert to partner dla Brzęczka. Na miejscu obecnego selekcjonera wręcz dopytywałbym Roberta, jak widzi pewne rzeczy, jaką taktykę wybrałby na dane spotkanie Klopp, czy Guardiola?".

Z Romanem Koseckim - 69-krotnym reprezentantem Polski - podyskutowaliśmy o notach "Biało-Czerwonych" za spotkanie z Holandią. "Kosa" w swoim stylu zaznaczył: "Brzęczkowi za ten mecz też dałby ocenę sześć. Skoro Lewandowski sześć, to Brzęczek również sześć". Sześć to nota "dobrze" - skalę podajemy niżej. Kosecki mówi: "Chciałbym ich pogodzić notą. Nota bene powinni dłużej ze sobą porozmawiać i wyjaśnić wszystkie kwestie".

Reklama

Kluczowa relacja Brzęczek-Lewandowski

Jak widać relacja Brzęczek-Lewandowski jest kluczowa dla rozwoju drużyny. Tymczasem w mediach wiele rzeczy rozgrywanych jest na maska. Brzęczek jest wręcz niszczony przez część ludzi mediów. Kosecki mówi: "Brzęczek jest w bardzo trudnej sytuacji, ale... zima trochę uspokoi nastroje". Piechniczek dodaje: "Na miejscu Brzęczka wykorzystałbym najbliższy czas na zbudowanie szczególnych relacji właśnie z Lewandowskim".

Czy nie powinno tak być od pierwszego spotkania Brzęczka w roli selekcjonera? Legendarny trener - medalista mundialu '82 - mówi: "Wiadomo, że to szkoleniowiec decyduje o personaliach, czy taktyce. Jednak mądry szkoleniowiec słucha mądrych ludzi. Lewandowski jest piłkarzem wybitnym w tym pokoleniu. Pracował z wybitnymi trenerami, jak Klopp, Guradiola, Ancelotti, czy teraz niezwykle skuteczny Flick, który też zbudował nadzwyczajne relacje z drużyną Bayernu po nieudanym czasie z Kovaczem. Dlaczego Brzęczek miałby nie zapytać się Roberta, jaką taktykę na dane spotkanie wybrałby Klopp, czy Guardiola?". Piechniczek przekonuje: "W takim podejściu do piłkarza nie ma nic wstydliwego, jeśli chodzi o zawód trenera".

Średnia punktów Brzęczka? 1,77 w 24 spotkaniach. Nawałka? 1,88 w 50...

Drużyna prowadzona przez Brzęczka ma styl? Nie. Czy jest w stanie walczyć skutecznie z silnymi drużynami? Raczej nie - przynajmniej na razie... Za kadencji Brzęczka z silnymi rywalami - do których zaliczam Włochów, Portugalczyków, Austriaków i Holendrów - było aż 5 porażek, przy 4 remisach i 1 zwycięstwie (jak to mówi Artur Wichniarek "psim swędem" w Wiedniu). Bilans całej dotychczasowej kadencji Brzęczka: 24 mecze - 12 wygranych, 5 remisów, 7 porażek. Średnia punktów 1,71, a więc taka sobie, jak na potencjał kadrowy, którym dysponuje obecny selekcjoner. Adam Nawałka w 50 meczach miał średnią 1,88, a uczestniczył w dwóch turniejach finałowych.

Problemów u Brzęczka jest multum, a presja na chwilę będzie nam się wydawała mniejsza, ale później wróci ze zdwojoną siłą. Rozpocznie się szalony rok, jakiego w historii reprezentacji jeszcze nigdy nie było. Eliminacje mundialu w Europie zaczną się zanim rozegrane zostaną finały EURO. W grupie eliminacji MŚ zagramy: 3 mecze w marcu, 3 we wrześniu, 2 w październiku (jeśli będziemy w grupie 5-zespołowej, to będą to 2 spotkania towarzyskie) i 2 w listopadzie. Do tego dochodzą 2 spotkania towarzyskie w czerwcu - przed EURO, a później co najmniej 3 spotkaniach kontynentalnych finałów. Każdy sympatyk drużyny narodowej życzy Biało-Czerwonym co najmniej 15 meczów w dziewięć miesięcy 2021 roku (od marca do listopada). Bo jeśli byłoby więcej, to oznaczałoby, że wyszlibyśmy z grupy w finałach EURO. Kosecki: "A taki musi być cel! I to jest jak najbardziej realne".

Roman Kołtoń i Roman Kosecki - na kanale "Prawda Futbolu" na You Tube - wystawili następujące noty dla Biało-Czerwonych za mecz Holandią (skala 1-10: 5 przeciętnie, 6 dobrze, 7 bardzo dobrze, 8 świetnie, 9 fantastycznie; 4 słabo, 3 bardzo słabo, 2 katastrofalnie, 1 tragicznie):

Fabiański 7 - Kędziora 7, Glik 5, Bednarek 4, Reca 5 (81 Rybus 5) - Krychowiak 6,5 (71 Linetty 5) - Płacheta 6,5 (75 Grosicki 5), Klich 6, Zieliński 6,5 (71 Moder 5), Jóźwiak 7 - Lewandowski 6 (46 Piątek 5).

Cały materiał do obejrzenia na kanale Prawda Futbolu Roman Kołtoń, "Prawda Futbolu" 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama