Puchar Anglii: Watford FC - Wolverhampton Wanderers FC 3-2, w finale rywalem Manchester City

Watford FC po raz pierwszy od 35 lat awansował do finału piłkarskiego Pucharu Anglii. W niedzielę pokonał po dogrywce Wolverhampton Wanderers 3-2, choć do 79. minuty przegrywał 0-2. Dzień wcześniej awans wywalczył Manchester City. Oba półfinały odbyły się na Wembley.

Anglia - Puchar Anglii
2019-04-07 17:00 | Stadion: Wembley Stadium | Widzów: 80092 | Arbiter: M. Oliver
R. Jimenez 62'

Finał - również na tym londyńskim obiekcie - zostanie rozegrany 18 maja.

W niedzielnym meczu półfinałowym piłkarze z Wolverhampton prowadzili już 2-0, po golach Irlandczyka Matta Doherty'ego w 36. i Meksykanina Raula Jimeneza w 62. minucie.

Końcówka regulaminowego czasu należała jednak do Watfordu. W 79. minucie kontaktową bramkę zdobył wprowadzony krótko wcześniej Hiszpan Deulofeu, a tuż przed końcem drugiej połowy wyrównał z rzutu karnego Troy Deeney.

W dogrywce po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Deulofeu, który zdobył bramkę na wagę awansu w 104. minucie.

Piłkarze Watfordu po raz drugi w historii wystąpią w finale Pucharu Anglii. W 1984 roku ulegli 0-2 Evertonowi.

W sobotę po bramce Gabriela Jesusa już w czwartej minucie Manchester City pokonał Brighton and Hove Albion 1-0.

Podopieczni trenera Josepa Guardioli mają szansę na poczwórną koronę. W lutym zdobyli już Puchar Ligi, zajmują obecnie drugie miejsce w Premier League (mają mecz zaległy), a w ćwierćfinale Ligi Mistrzów czeka ich rywalizacja z Tottenhamem Hotspur.