Reklama

Reklama

Wiemy, kiedy Robert Kubica zasiądzie za kierownicą bolidu F1

W środowy poranek Alfa Romeo oficjalnie przedstawiła Roberta Kubicę jako rezerwowego kierowcę na sezon 2022. Zespołu nie opuszcza także PKN Orlen. Potentat paliwowy w oficjalnym komunikacie prasowym zdradził, kiedy dokładnie Polak zasiądzie w bolidzie F1. Transmisja od godziny 18:30 w Eleven Sports 1.

Alfa Romeo praktycznie odkryła wszystkie karty na sezon 2022. Wiemy już, że dwoma podstawowymi kierowcami w szwajcarskiej ekipie będą przychodzący z Mercedesa Valtteri Botttas oraz debiutujący w Formule 1 - Guanyu Zhou. W środę kibice poznali nazwisko trzeciego reprezentanta teamu z siedzibą w Hinwil. Zestawienie uzupełnia Robert Kubica, który podobnie jak w tym roku skupi się głównie na pracy w symulatorze.

Wraz z Polakiem pozostaje oczywiście PKN Orlen. Polska firma niezmiennie będzie pełniła funkcję sponsora tytularnego. Przy okazji przedłużenia umowy fani otrzymali także znakomitą wiadomość, dotyczącą potencjalnych wyjazdów 36-latka na tor wyścigowy. - W sezonie 2022 Robert Kubica weźmie udział w czterech sesjach treningowych poprzedzających zmagania najlepszych kierowców na świecie oraz w testach przedsezonowych - czytamy w komunikacie dostępnym na stronie orlen.pl.

Reklama

Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość

Zanim Robert Kubica ponownie zasiądzie w bolidzie Formuły 1 musi minąć jeszcze wiele tygodni. Według najnowszych informacji pierwsze testy przed sezonem 2022 odbędą się dopiero w dniach 23-25 lutego 2022 w Barcelonie. Po kilkudniowej przerwie najszybsi kierowcy świata 10 marca udadzą się z kolei do Bahrajnu, gdzie będą przygotowywać się do rywalizacji przez trzy kolejne doby.

Szczegóły dotyczące udostępnienia bolidu polskiemu zawodnikowi w czterech sesjach treningowych poznamy prawdopodobnie tuż przed startem zmagań. Niewykluczone też, że Polak podobnie jak w tym roku weźmie udział w głównym wyścigu. Są na to jednak marne szanse.

Zanim rozpocznie się sezon 2022, czas rozstrzygnąć ten obecnie trwający. W klasyfikacji generalnej pierwszy Max Verstappen ma tylko osiem punktów zapasu nad Lewisem Hamiltonem, co zwiastuje wielkie emocje. Do końca pozostały już tylko dwa wyścigi. Najbliższy zaplanowano na 5 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Transmisja od godziny 18:30 w Eleven Sports 1.

Sprawdź najnowsze informacje na Polsatnews.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama