Reklama

Reklama

Wielkie zmiany u francuskiego giganta! Legenda żegna się z zespołem

Zmiany, zmiany w Alpine! Francuska stajnia na przestrzeni ostatnich kilku dni pożegnała dwie znaczące postacie. Najpierw zespół ogłosił rozstanie z Marcinem Budkowskim, a dziś dowiedzieliśmy się o szokującym odejściu Alaina Prosta – legendy Formuły 1.

Pomimo tego, że wszystkie zespoły zakontraktowały już kierowców na sezon 2022, pracownicy i szefowie teamów wciąż nie mogą być pewni swego. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami masowej fali odejść. Wszystko rozpoczęło się od rozstania Otmara Szafnauera z Aston Martinem. Nie minęło kilka dni, a z funkcją dyrektora wykonawczego Alpine pożegnał się Marcin Budkowski. Dziś z kolei francuski team opuścił Alain Prost.

Zakończenie współpracy z legendą Formuły 1 zszokowało kibiców, którzy z niepokojem spoglądają na przyszłość stajni mającej w swoim składzie Fernando Alonso i Estebana Ocona. Obecnie funkcję kierowania zespołu wziął na siebie Laurent Rossi, jednak nie ulega wątpliwości iż to tylko tymczasowe rozwiązanie.

Reklama

Otmar Szafnauer dołączy do Alpine?

Wśród realnych scenariuszy znajduje się między innymi dołączenie do Alpine Otmara Szafnauera, o czym dowiedział się Motorsport.com. Amerykanin ma za sobą całkiem przyzwoity czas spędzony w Aston Martinie i niewątpliwie wspomógłby nową drużynę swoim ogromnym doświadczeniem. W kuluarach mówi się też o możliwym przyjściu bogatego sponsora BWT. Austriackie przedsiębiorstwo dotychczas znajdowało się na bolidach wcześniej wspominanego Astona Martina, lecz ostatnio logotyp firmy zniknął z oficjalnej strony internetowej.

Jedno jest pewne - przed francuskimi kibicami kilka nerwowych dni. Pomimo "sezonu ogórkowego" nie mogą oni narzekać na nudę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL