Reklama

Reklama

Wielki triumfator ostatnich dni wygrał raz jeszcze

Mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen i złota medalistka olimpijska z Tokio w biegach na 5000 i 10 000 m Sifan Hassan zostali wybrani najlepszymi sportowcami Holandii w 2021 roku. Kierowca Formuły 1 jest bohaterem ostatnich dni w światowym sporcie.

W poprzednim roku plebiscyt na najlepszego sportowca Holandii w ogóle nie został przeprowadzony. Wybierający laureatów dziennikarze sportowi uznali, że z powodu ograniczeń startów i imprez sportowych nie ma on sensu. Ostatnim triumfatorem był zatem holenderski kolarz Mathieu van der Poel  i właśnie Sifan Hassan w 2019 roku. Wcześniej pierwsze miejsce w tym rankingu zajmowali np. panczenista Sven Kramer, gimnastyk Epke Zonderland, pływak Pieter van den Hoogenband, tenisista Richard Krajicek, lekkoatletka Daphne Schippers czy legendarny judoka Anton Geesink, który przerwał dominację Japonii na igrzyskach w Tokio w 1964 roku. Sam Max Verstappen wygrał już raz, w 2016 roku.

Reklama

Max Verstappen znów najlepszy

W tym roku pierwszy holenderski mistrz świata Formuły 1 w krajowym plebiscycie wyprzedził kolarzy Nieka Kimmanna i Harrie Lavreysena, którzy w igrzyskach w Japonii wywalczyli złote medale - odpowiednio - w wyścigu BMX oraz sprincie w zawodach na torze.

Sifan Hassan najlepsza w Holandii

Natomiast pochodząca z Etiopii Hassan, po zwycięstwie w mistrzostwach świata na 5000 i 10 000 m, triumfowała także na tych dystansach na olimpijskiej bieżni w Tokio. Z kolei w biegu na 1500 m sięgnęła po brązowy medal. Za lekkoatletką w holenderskiej ankiecie uplasowały się znakomite zawodniczki - startująca w short tracku Suzanne Schulting i Annemiek van Vleuten, specjalizująca się w kolarstwie.

Obydwoje nie odebrali swych nagród. Max Verstappen nie dotarł do Haarlem z urlopu, a Sifan Hassan ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Odebrała go tuż przed galą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje