Reklama

Reklama

"Tytuł dla Kubicy? Mało realne"

"Robertowi Kubicy będzie bardzo ciężko zdobyć mistrzostwo świata w tym roku. Nie jest to niemożliwe, ale mało realne" - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" trzykrotny mistrz świata F1 Jackie Stewart.

"Podczas Grand Prix Singapuru Formuła 1 wzniosła się ponad całą politykę, dramaty, błędy i problemy z przepisami, które widzieliśmy w ostatnich miesiącach. Powróciła tam, gdzie być powinna, czyli na sam szczyt. To był wielki sukces" - ocenił pierwszy w historii F1 nocny wyścig.

"Moment, w którym wyjechał samochód bezpieczeństwa, dramatyczne pit stopy - wszystko to złożyło się na ekscytującą walkę do ostatniego okrążenia. Doskonale jechali Alonso i Rosberg. W Singapurze mogliśmy się przekonać, że Hiszpan nadal ma wszystko, czego potrzeba, aby wywalczyć mistrzostwo świata. To sprawia, że ludzie będą się interesowali Formułą 1 także w przyszłym roku. W tym sporcie nie chodzi bowiem tylko o walkę Massy z Hamiltonem. W Singapurze zobaczyliśmy, że w wyścigu udział biorą też inni ludzie" - stwierdził Jackie Stewart.

Reklama

Do końca obecnego sezonu pozostały trzy wyścigi. Na czele klasyfikacji generalnej jest Lewis Hamilton z McLarena z dorobkiem 84 punktów. Siedem "oczek" traci do lidera Felipe Massa z Ferrari. Robert Kubica zajmuje 3. lokatę (64 pkt).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje