Reklama

Reklama

Robert Kubica pochwalił się swoją kolekcją samochodów

Robert Kubica pochwalił się w rozmowie z Jakubem Przygońskim swoją bogatą kolekcją samochodów. Jak się okazało, Polak jest właścicielem między innymi kilku luksusowych aut, a także bolidu Formuły 1 oraz dwóch lawet.

W dobie pandemii koronawirusa Kubica nie może narzekać na nudę. Niedawno wziął udział w wirtualnym wyścigu, w którym miał spore szanse na podium. Kraksa na jednym z pierwszych okrążeń okradła go jednak z marzeń o sukcesie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - KLIKNIJ!).

Nasz jedynak w świecie Formule 1 jest także częstym gościem wielu programów. Ostatnio wziął udział w transmisji na żywo, nadawanej przez oficjalny profil Orlen Teamu na Instagramie. Jego rozmówcą był kierowca wyścigowy Jakub Przygoński.

Reklama

Jeden z internautów poprosił obu zawodników o pochwalenie się swoją kolekcją samochodów. Lista przedstawiona przez Kubicę robi spore wrażenie.

35 latek nie chciał ujawnić wszystkich swoich aut. Zdradził jednak, że wśród jego floty znajduje się między innymi: zakupione w 2008 roku porsche GT3 RS, miniatura samochodu z wyścigu w Le Mans, a nawet bolid BMW Sauber z 2006 roku, w którym Kubica wywalczył podium podczas GP Włoch.

- Brakuje silnika, ale cała reszta jest. Nie żebym na co dzień chciał go używać - śmieje się polski kierowca.

W kolekcji Kubicy znajduje się także kilka aut cywilnych oraz busów, dwie lawety a także wygrany w zakładzie nissan GTR. Polak otrzymał ten samochód od szefa zespołu Renault dzięki temu, że zajął miejsce na podium podczas GP Monako.

Niejeden marzy o samochodach, których właścicielem jest Kubica. Polak ma jednak jeden problem, który jest dość bolesny, zwłaszcza w obliczu posiadania tak pokaźnej kolekcji. Jak sam przyznał... nie ma garażu!

Przypomnijmy, w najbliższym sezonie Kubica będzie pełnił funkcję kierowcy rozwojowego i testowego w stajni Alfa Romeo Racing Orlen, a dodatkowo zasiądzie za kierownicą BMW w wyścigach DTM, broniąc barw klienckiego zespołu Orlen Team Art. Rozpoczęcie obu serii opóźnia się jednak ze względu na pandemię koronawirusa.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL