Reklama

Reklama

Robert Kubica kierowcą rezerwowym Alfy Romeo na sezon 2022

Robert Kubica pozostanie kierowcą rezerwowym Alfy Romeo w sezonie 2022! Taka informacja została podana podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie.

W środowy poranek zespół Formuły 1 ogłosił, że będzie kontynuował swoją współpracę z PKN Orlen. Będzie to już trzeci rok współpracy ze sponsorem tytularnym teamu Alfa Romeo Racing ORLEN.

Jak poinformowano, Kubica zostanie w zespole w roli kierowcy rezerwowego. Podstawową serią polskiego kierowcy będzie jedna z serii wyścigów długodystansowych.

- Nadal chcę się ścigać na najwyższym poziomie, dlatego teraz będę się ścigał w endurancach. Sam wyścig 24h Le Mans jest ceniony na świecie jak F1, bo jest czymś historycznym, jedynym na świecie - powiedział Kubica podczas konferencji.

Reklama

Nasz zawodnik nie ujawnił, w jakim dokładnie teamie będzie ścigał się w wyścigach długodystansowych, lecz zdradził, że chodzi o klasę LMP2.

Robert Kubica zostaje w Alfie Romeo

Jako kierowca rezerwowy Alfy Romeo być może będzie miał szansę także na udział w wyścigach Formuły 1.

- Mimo że sezon 2021 jeszcze się nie skończył, to chciałbym podzielić się z Wami informacją o kontynuacji współpracy mojej i PKN Orlen z Alfa Romeo Racing Orlen. Bardzo się cieszę, że razem nadal będziemy reprezentować Polskę w królowej motorsportu. Oczywiście przyszły sezon będzie obfitował w wiele wyzwań, ale mam nadzieję, że również w wiele ciekawych wyścigów i emocji. Do zobaczenia na torze i trzymajcie za nas kciuki - przekazał Kubica.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje