Reklama

Reklama

Renault i Mercedes zadrwiły, czy tylko niewinnie zażartowały z Roberta Kubicy?

Na bardzo frywolny, a dla wielu niesmaczny żart, pozwoliły sobie osoby, które prowadzą konta potentatów motoryzacyjnych Renault i Mercedesa na Twitterze. "Ofiarą" padł Robert Kubica, który według ekspertów i poważnych źródeł ze światka Formuły 1, już definitywnie przegrał walkę o fotel kierowcy w bolidzie Williamsa.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Na oficjalnym profilu Renault Sport F1 na Twitterze pojawiła się wiadomość graficzna, opatrzona tytułem: "Ekscytująca wiadomość nadchodzi".

Chodziło o zapowiedź nowego modelu samochodu clio, który swoją kolorystyką i designem ma przypominać bolidy "jedynek".

Wtem do grona komentując dołączył obserwowany przez ponad 2 miliony użytkowników profil Mercedes-AMG F1, pisząc: "Ogłoście Kubicę".

W odpowiedzi Renault nie wzięło w obronę polskiego kierowcy, który w trakcie kariery w F1 był zawodnikiem tego zespołu, a jedynie odbiło piłeczkę: "Wy ogłoście Kubicę".

Reklama

W żartach lub nie, ale nazwisko Kubicy zostało potraktowane niczym kukułcze jajo, którego nikt nie potrzebuje i każdy chce się go pozbyć. Na taką ironię Kubica, który nieoficjalnie już definitywnie przegrał rywalizację z Rosjaninem Siergiejem Sirotkinem o miejsce w zespole Williamsa, chyba w żaden sposób sobie nie zasłużył.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje