Reklama

Reklama

Pietrow: Docieramy się z Robertem

"Kompletnie nowe doświadczenie" - tak o swoim pierwszym miesiącu w Formule 1 powiedział Rosjanin Witalij Pietrow, partner Roberta Kubicy w zespole Renault.

"Trenuję z zespołem miesiąc. Przez ten czas poznawałem ludzi i starałem się zrozumieć, jak działa Renault. Spędziłem sporo czasu na torze i w garażu. Bacznie przysłuchiwałem się wszelkim dyskusjom. Myślę, że szybko się zaaklimatyzowałem, ale wiem, że muszę się jeszcze wiele nauczyć" - stwierdził Pietrow w wywiadzie na oficjalnej stronie internetowej francuskiego zespołu.

Rosjanin 31 stycznia 2010 roku został oficjalnie przedstawiony jako kierowca Renault. Pietrow przeszedł do Formuły 1 z GP2.

"Najtrudniej było zrozumieć, jak Formuła 1 działa od środka. Teraz wiem, że to zupełnie co innego niż GP2. 500 osób pracuje by doskonalić i rozwijać samochód. Zupełnie inna skala i tempo rozwoju z jakim miałem do czynienia do tej pory" - podkreślił.

Reklama

"Podczas testów miałem sporego pecha do pogody. W sumie może dwa, trzy dni jeździłem na suchym torze. Oczywiście chciałbym mieć więcej dni na testy, ale nie ma na to czasu. Pogoda była taka sama dla pozostałych zespołów, więc nie ma sensu narzekać" - podkreślił Pietrow.

"Docieramy się z Robertem Kubicą. Często dyskutujemy na temat samochodów. Robert jest bardzo doświadczonym kierowcą i wiem, że mogę się od niego sporo nauczyć. Kiedy zaczynamy się ścigać, staram się być tak blisko niego, jak to tylko możliwe" - zakończył Pietrow.

Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się 14 marca w Bahrajnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL