Reklama

Reklama

Odwołano trzeci trening Formuły 1 w Soczi

Pogoda krzyżuje szyki organizatorom Grand Prix Rosji Formuły 1 w Soczi. Z powodu mocnych opadów deszczu i zalanego toru ulicznego odwołano w sobotę trzeci trening.

Jak przewiduje prognoza pogody w sobotę opady mają potrwać do godzin południowych, później aura ma się poprawić.

- Naszym priorytetem jest dzisiaj przeprowadzenie kwalifikacji we wszystkich seriach F1, F2 i F3, ale oczywiście będzie to jednak zależało od warunków atmosferycznych. Sytuacja jest dynamiczna, warunki na torze się zmieniają. Na razie nie ma możliwości rozpoczęcia rywalizacji o pole position - powiedział dyrektor wyścigowy Formuły 1 Australijczyk Michael Masi.

Dodał, że problemem może być także szybko zapadający w takich warunkach zmrok. - Jeżeli nie uda się dzisiaj ustalić pozycji startowych, to pole position przeniesiemy na niedzielny poranek - dodał Masi.

Reklama

F1 w Soczi. Kłopoty przed Grand Prix Rosji

W Soczi prognoza pogody zapowiadała w weekend ulewne deszcze. Już we wtorek nawałnica doprowadziła do całkowitego zalania strefy serwisowej, gdzie sprzęt rozstawiały ekipy techniczne.

Wyścig F1 o GP Rosji jest rozgrywany od października 2014 roku. Pierwszy wygrał Lewis Hamilton, a ostatnim triumfatorem był Valtteri Bottas. Długość jednego okrążenia to 5,872 km, kierowcy mają do pokonania 53 "kółka". W sumie dystans wyścigu liczy 311,216 km.

wha/ giel/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje