Reklama

Reklama

Nie żyje Sir Stirling Moss. Legendarny kierowca miał 90 lat

W wieku 90 lat zmarł Sir Stirling Moss, słynny brytyjski kierowca wyścigowy. Legendarny sportowiec długo walczył z chorobą.

Moss jest powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych kierowców w historii Formuły 1, choć nigdy nie zdobył tytułu mistrza świata królowej sportów motorowych. W latach 1948-1962 brał udział w 497 wyścigach, z których wygrał 194 (z czego 16 zwycięstw w 66 startach w Formule 1).

Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia Moss wycofał się z życia publicznego już w 2018 roku. Wcześniej, w grudniu 2016 roku podczas wakacji w Singapurze nabawił się infekcji dróg oddechowych, przez co w szpitalu spędził pięć miesięcy. Od tamtej pory zmagał się z problemami zdrowotnymi.

W 1958 roku Moss stracił tytuł F1 na rzecz swojego rodaka, Mike'a Hawthorne'a, po tym jak sam poręczył za swojego rywala, oskarżonego o nieprawidłowy manewr podczas GP Portugalii. Dzięki temu Hawthorne uniknął dyskwalifikacji. Czterokrotnie zajmował drugie miejsce w klasyfikacji F1.

Moss zakończył karierę sportową w 1962 roku po koszmarnym wypadku w Goodwood, po której na miesiąc zapadł w śpiączkę i przez pół roku był częściowo sparaliżowany.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy