Reklama

Reklama

Michael Schumacher gotowy do walki o tytuł, ale...

- Jasne, że jestem gotowy do walki o tytuł, ale nie jesteśmy pod ścianą - powiedział Michael Schumacher na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu F1. - Nie musimy wygrywać, przynajmniej na początku.

41-letni Niemiec wraca do rywalizacji najlepszych kierowców po trzyletniej przerwie i zapewnia: - Jestem przekonany, że będziemy mieli coś do powiedzenia w walce o mistrzostwo.

Schumacher będzie w tym sezonie reprezentował barwy ekipy Mercedes GP (kontynuatorka zespołu Brawn GP - przyp. red.) i wypowiada się ostrożnie co do szans, szczególnie podczas pierwszych eliminacji. - Na razie nie jesteśmy jeszcze na poziomie czołówki - stwierdził. - Istotne jednak jest pozostać w ścisłym kontakcie z czołówką, a później wykorzystać długi sezon i na końcu wyjść na czoło. Ważny nie jest start, znacznie bardziej meta.

Reklama

Siedmiokrotny mistrz świata wypowiada się w samych superlatywach o swoim nowym zespole. - Nasz team jest umotywowany - wyjaśnił. - Chłopaki wygrali oba tytuły w ubiegłym sezonie i teraz, z Mercedesem, pragną powtórzyć ten sukces. Wszyscy razem chcemy wygrać!

Partnerem Schumachera w Mercedes GP będzie inny niemiecki kierowca Nico Rosberg.

Sezon 2010 w Mistrzostwach Świata Formuły 1 rozpocznie się 14 marca w Manamie, gdzie odbędzie się Grand Prix Bahrajnu.

W całym cyklu zaplanowano aż 19 wyścigów, a wszystko zakończy się dopiero 14 listopada po zawodach o Wielką Nagrodę Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL