Reklama

Reklama

Mercedes odpuścił apelację! Verstappen zachowa tytuł

Max Verstappen już oficjalnie może świętować pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Mercedes w czwartkowy poranek poinformował, iż nie zdecyduje się na wniesienie apelacji w sprawie niesprawiedliwych ich zdaniem decyzji Michaela Masiego w końcówce Grand Prix Abu Zabi.

Tegoroczne Grand Prix Abu Zabi na zawsze przejdzie do historii Formuły 1. Po wielu zwrotach akcji i nieprawdopodobnej końcówce (neutralizacja), to Max Verstappen, a nie prowadzący przez większość wyścigu Lewis Hamilton, uplasował się na najwyższym stopniu podium, które w konsekwencji dało mu pierwszy tytuł mistrza świata w karierze. Po zakończeniu rywalizacji długo z jej wynikami nie potrafił pogodzić się Mercedes.

Niemiecka stajnia zgłosiła nawet dwa protesty - pierwszy dotyczył zmiany decyzji dyrektora zmagań i pozwolenia kierowcom z końca stawki na oddublowanie się. Ponadto team z Brackley zwracał uwagę na rzekome wyprzedzenie Lewisa Hamiltona przez Maxa Verstappena za samochodem bezpieczeństwa. Po długich obradach, sędziowie zdecydowali się na odrzucenie obu wniosków.

Reklama

Mercedes tylko pogroził palcem

Toto Wolff i spółka nie zamierzali tego tak zostawić i jeszcze w niedzielę poinformowali FIA o możliwości wniesienia apelacji. Ostatecznie po kilku dniach rozważań Mercedes odpuścił dalsze kroki prawne i uznał rezultaty niedzielnego wyścigu. W oficjalnym oświadczeniu tegoroczni zwycięzcy klasyfikacji konstruktorów zaznaczyli jednak, iż w przyszłości chcą większej współpracy z międzynarodową federacją, w celu ustalenia jasnych i klarownych przepisów, by zapobiec podobnym sytuacjom w kolejnych sezonach.

Max Verstappen nagrodę za tytuł odbierze w dzisiejszy wieczór na specjalnie zorganizowanej gali w Paryżu. Z nią także związana jest kontrowersja, dotycząca Mercedesa. "Srebrne Strzały" nie wystawiły swoich mistrzowskich samochodów z Formuły 1 i Formuły E do oficjalnej sesji zdjęciowej. Ma to oczywiście związek z niedzielnymi wydarzeniami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL