Reklama

Reklama

Lewis Hamilton reaguje na obraźliwe słowa Nelsona Piqueta

Brytyjczyk odniósł się do obraźliwego komentarza pod swoim adresem, który wypłynął na nagraniu z udziałem Nelsona Piqueta. Lewis Hamilton przyznał, że „archaiczne sposoby myślenia muszą się zmienić”. Wcześniej na skandaliczne słowa zareagował Mercedes i Formuła 1.

Do sieci wyciekło nagranie, które powstało w ubiegłym roku przy okazji rywalizacji Lewisa Hamiltona z Maxem Verstappenem. To właśnie podczas niego komentarza udzielał Nelson Piquet - były trzykrotny mistrz Formuły 1.

Piquet nagle użył obraźliwego słowa pod adresem Brytyjczyka. Te było nacechowane rasizmem i wzbudziło ogromne kontrowersje w świecie Formuły 1.

Już wcześniej oświadczenie w tej sprawie wydał już Mercedes oraz Formuła 1. W każdym z nich przyznano, że na takie zachowanie nie ma miejsca w sporcie.

Czytaj też: Skandal z byłym mistrzem świata w roli głównej. Jest reakcja F1 i Mercedesa

Reklama

Hamilton skomentował słowa Piqueta

Teraz do sytuacji odniósł się sam Hamilton, który zamieścił posty na Twitterze.

"Skupmy się na zmianie sposobu myślenia" - napisał najpierw Brytyjczyk w języku portugalskim.

Niedługo później zamieścił kolejny wpis, odnoszący się do sprawy.

"To więcej niż język. Te archaiczne sposoby myślenia muszą się zmienić i nie ma na nie miejsca w naszym sporcie. Byłem otoczony tymi postawami przez całe życie. Było mnóstwo czasu na naukę. Nadszedł czas na działanie" - dodał Lewis Hamilton w kolejnym wpisie.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL