Reklama

Reklama

Lewis Hamilton o Arabii Saudyjskiej: "Czy czuję się tu komfortowo? Nie powiedziałbym, że tak”

Brytyjski kierowca Formuły 1 już wkrótce zmierzy się w Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Lewis Hamilton jest sceptycznie nastawiony do miejsca rozgrywania zawodów. Mówi o łamaniu praw człowieka oraz reżimie, którym mocno dotknięta jest tamtejsza społeczność.

Lewis Hamilton bardzo często zabiera głos w kwestiach, które niekoniecznie związane są ze sportem. Tym razem chodzi o kraj rozgrywania kolejnego Grand Prix Formuły 1. Rywalizacja na tamtejszym torze rozbudza bowiem wiele dyskusji z uwagi na łamanie praw człowieka w tym kraju.

Brytyjczyk przyznał, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się w Arabii. To dlatego zdecydował się użyć kasku w tęczowych kolorach, który już wcześniej pokazywał się w nim podczas zawodów.

"Nie mogę udawać, że jestem najbardziej zorientowaną osobą w kontekście dorastania w tutejszej społeczności, która jest mocno dotknięta surowym reżimem. Czy czuję się tu komfortowo? Nie powiedziałbym, że tak, ale to nie jest mój wybór, gdzie przybywamy na wyścigi" - powiedział Hamilton, cytowany przez portal RaceFans.

Reklama

Hamilton o prawach kobiet do prowadzenia auta

7-krotny mistrz świata przyznał też, że jeśli już w Arabii są rozgrywane wyścigi, trzeba skupić się na podniesieniu świadomości o tym, co dzieje się w tym miejscu.

"Podczas ostatniego wyścigu w Katarze widzieliście kask, którego barwy mówią o naruszeniu praw mniejszości. Założę go ponownie tutaj i w następnym wyścigu, aby podkreślić istniejący problem" - opowiedział o swoich zamiarach sportowiec.

Jego zdaniem sport powinien wpływać pozytywnie na prawa człowieka. Podkreślił, że choć w Arabii kobiety zyskały w 2018 roku prawo do prowadzenia pojazdów, wciąż w więzieniach przetrzymywane są kobiety, które kiedyś zostały skazane za prowadzenie auta.

Grand Prix Arabii Saudyjskiej zaplanowano na dni 3-5 grudnia na torze  Jeddah Street Circuit w Dżuddzie.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL