Reklama

Reklama

Kubica zwycięża wyścig VIP-ów w Orlen e-Tour de Pologne

Robert Kubica nie próżnuje i w sobotę mógł święcić kolejny triumf! Tym razem jednak nie za kierownicą bolidu lub samochodu wyścigowego, a... wirtualnego roweru! Krakowianin triumfował w kategorii VIP-ów podczas pierwszego etapu Orlen e-Tour de Pologne dla amatorów.

Wśród VIP-ów nie zabrakło wielkich sław polskiego sportu, znanych wszystkim kibicom.

Do rywalizacji przystąpili między innymi: Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk i Jakub Przygoński. Kubica był jednak od nich szybszy, a w klasyfikacji generalnej uplasował się w okolicach 60 miejsca (na starcie stanęło blisko 800 śmiałków).

Zawodnicy rywalizowali na trenażerach we własnych domach, podłączonych do aplikacji Zwift. Arenami ich zmagań są idealnie odwzorowane tory istniejące w rzeczywistości.

W sobotę wirtualny peleton wyjechał na tor w Richmond, który w 2015 roku gościł kolarskie mistrzostwa świata. W kolejnych tygodniach ochotnicy "pojawią się" w Innsbrucku, Yorkshire i Londynie.

Reklama

- Za szybko zaczęliśmy. Złapałem jedną grupkę, ale potem trochę zabrakło mi siły i na ostatnim podjeździe zostałem z tyłu - mówił zmęczony Kubica.

Polski jedynak w świecie Formuły 1 znany jest z zamiłowania do kolarstwa.

W jednym z ostatnich wywiadów Kubica zdradził, że to dzięki jeździe na rowerze zdołał wrócić na tor wyścigowy po fatalnym wypadku z 2011 roku podczas rajdu Ronde di Andora. Opowiedział także o pewnym przykrym incydencie, do którego doszło jakiś czas później, gdy wybrał się na przejażdżkę rowerową (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij!).

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje