Reklama

Reklama

"Kubica zasłużył na tytuł"

Robert Kubica nie liczy się już w walce o tytuł mistrza świata w tym sezonie. Polski kierowca zespołu BMW Sauber skupia się teraz na obronie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Fachowcy doceniają znakomitą postawę Kubicy w tym sezonie. ""Kto najbardziej zasługiwał na tytuł? Robert! Bez dwóch zdań. Tylko on przez cały sezon prezentował mistrzowską formę i nie popełnił poważnego błędu" - stwierdził dziennikarz brytyjskiego "Autosportu" Mark Hughes cytowany przez "Przegląd Sportowy".

A jak zbliżający się do końca sezon ocenia Robert Kubica? "Jeśli chodzi o moją jazdę, myślę, że mogę być zadowolony. Oczywiste jest, że w niektórych sytuacjach, w niektórych wyścigach dało się lepiej coś zrobić. Nikt nie jest idealny, a przynajmniej ja tak sądzę. No, chyba że komuś wydaje się, że jest najlepszy na świecie. Ja uważam jednak, że zawsze można coś poprawić. Ostatecznie cieszę się z tego, jak jeździłem. Kiedy było to możliwe, wykorzystywałem dane mi szanse, jak w Kanadzie czy Japonii. Na torach. na których brakowało prędkości, starałem się minimalizować straty. Na przykład w Magny-Cours lub na Węgrzech czy w Chinach" - ocenił Kubica.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama