Reklama

Reklama

Kubica: Wyzywający zakręt

Robert Kubica w dalszym ciągu liczy się w walce o tytuł mistrza świata, a do zakończenia sezonu Formuły 1 pozostały tylko dwa wyścigi.

Wiele będzie zależało od startu kierowcy BMW Sauber w wyścigu o Grand Prix Chin. Tor Shanghai International Circuit nie był do tej pory zbyt szczęśliwy dla Kubicy. Dwa lata temu nasz zawodnik uplasował się tu na 13. miejscu, a w ubiegłym sezonie nie dojechał do mety. "Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej i uda mi się zdobyć kilka ważnych punktów do klasyfikacji mistrzostw świata" - powiedział Kubica na oficjalnej stronie internetowej zespołu BMW Sauber.

"Szanghaj jest interesującym torem z bardzo długą prostą i z dużą ilością miejsc do wyprzedzania. Tor jest mieszanką zróżnicowanych zakrętów: są tam zarówno bardzo wolne fragmenty jak i kilka bardzo szybkich. Pierwszy zakręt jest szczególnie wyzywający. Trzeba trzymać nogę na pedale hamulca bardzo długo i nagle przechodzi się do szybkiego lewego zakrętu" - podkreślił Kubica.

Reklama

Polak w klasyfikacji generalnej MŚ zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 72 punktów. Liderem jest Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren - Mercedes), który zgromadził na swoim koncie 84 pkt. Na drugim miejscu jest Felipe Massa z Ferrari (79 pkt).

Wyścig o Grand Prix Chin odbędzie się 19 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL