Reklama

Reklama

Kubica w domu, ale rehabilituje się we Włoszech

Robert Kubica, który 23 kwietnia opuścił szpital w Pietra Ligure, gdzie przebywał po wypadku na rajdzie i 4 operacjach, kontynuuje rehabilitację w kilku ośrodkach we Włoszech. Jego stan stale się poprawia - dowiedziała się od lekarzy i menedżera kierowcy.

Daniele Morelli, menedżer polskiego kierowcy Formuły 1 poinformował, że Kubica przebywa w domu w Monte Carlo, który opuszcza od czasu do czasu, by pojechać na zabiegi rehabilitacyjne i kontrole. Wyjaśnił, że nie ma jednego ośrodka, w którym przechodzi rehabilitację. Każdą kontuzję leczy w innym centrum.

Niedawno Kubica był w Genui na kontroli u ortopedy ręki Igora Rossello, który go operował. Tam również będzie wracał na rehabilitację, podobnie, jak do pobliskiej Savony. W przyszłym tygodniu pojedzie na dwu-trzydniową rehabilitację nogi do specjalistycznego ośrodka medycyny kierowców Formuły 1 koło miasta Lucca w Toskanii. W Modenie podda się ćwiczeniom, związanym z kuracją pooperacyjną łokcia.

Reklama

Ortopeda Francesco Lanza ze szpitala w Pietra Ligure we wtorek wyjaśnił, że cała kuracja przebiega prawidłowo. Podkreślił, że nie można wykluczyć kolejnego zabiegu, ale zaznaczył, że "na razie żaden nie jest planowany". Do kliniki w Pietra Ligure Robert Kubica będzie wracał na kontrole.

6 lutego polski kierowca Formuły 1 uległ wypadkowi w czasie rajdu samochodowego w Ligurii. Odniósł ciężkie obrażenia, groziła mu nawet amputacja dłoni. Przeszedł cztery operacje ręki, łokcia i nogi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama